Лариса Старікова взяла участь у зум конференції з приводу ситуації, яка складається після зміни ставки ПДВ з 20% до 14%
Відбулася оперативна нарада ГС «Борошномели України» з приводу зменшення ставки ПДВ з 20% до 14%, на яку було запрошено координтора Аналітичного центру ГС «АСУ» Ларису Старікову.
«За рахунок зменшення податкового кредиту сума ПДВ до сплати у переробних підприємств зростає. Окрім того, документи податкової звітності, на основі яких виробники сировини нараховують ПДВ, а переробні підприємства фіксують податковий кредит, лишаються офіційно не затвердженими і ця обставина здатна зупинити виробництво не тільки борошна, але й інших перероблених харчових продуктів, зокрема молочних. Члени ГС АСУ, зі свого боку, також вже повідомляють, що за нових обставин податок ще ніхто не заплатив, а закупівельні ціни на молоко вже впали більше, ніж на 6%» - резюмувала Лариса Старікова.
Учасники наради констатували факт самоусунення влади не тільки від прогнозування наслідків прийняття рішення про зниження ставки ПДВ, але і від обговорення гострих поточних проблем. За словами представників ГС «Борошномели України» керівництво Мінекономіки заявляє, що потрібний час для того, щоб зрозуміти як прийняте законодавство буде діяти, а потім вже говорити про проблеми.
«Для держави в цій ситуації нічого не змінюється - від продажу сировини надійде менше ПДВ, але переробна промисловість за рахунок зменшення кредиту заплатить більше, і зрештою нічого не зміниться. Однак переробні підприємства в цій ситуації не хочуть лишитися крайніми. Вони вже переклали збитки на плечі виробників сировини за рахунок зменшення цін. Пройшло лише три дні, а платиники 14% починають думати, що заплатити 20% ПДВ було б їм вигідніше. Звичайно, відносини між виробниками сировини і переробниками зрештою збалансуються. Але навряд чи вони будуть такими, як до того були. Тоді з якою метою насправді був влаштований цей катаклізм?» - ГС «Борошномели України».
Експерти Аналітичного центру ГС «АСУ», проаналізували європейське законодавство і з'ясували, що зниження ставки ПДВ на сільськогосподарську сировину є досить поширеною практикою серед провідних країн світу. Однак від того ні переробник, ні кінцевий споживач не страждає. Навіть навпаки - ринки наповнюються новими продуктами, доступ до готової їжі розширюється. В Україні можна так само досягти цього ефекту, якщо залишити ставку 20% при нарахуванні кредиту у ланках переробки і текст чинного законодавства це дозволяє роботи. Хоча існують великі сумніви, що ДФС здатна визнати такі речі.
- Фостій Марина
- 5 березня 2021 р.
- 0