Тетяна КОРОСТ: Людина щоденно повинна споживати літр молока в день, за рік – 360 літрів, а ми виробляємо лише 50 літрів у рік!

Тетяна КОРОСТ: Людина щоденно повинна споживати літр молока в день, за рік – 360 літрів, а ми виробляємо лише 50 літрів у рік!

«Так само м’ясо – де енергетично цінна яловичина? А де овочі українського виробництва? Чому полиці супермаркетів заповнені Бог знає чим: африканською картоплею, китайським часником, польським яблуком, але не українським?! Влада повинна забезпечувати продовольчу безпеку країни, але, на жаль, сьогодні вона її не гарантує» - резюмувала Герой України, досвідчений аграрій та керівниця ФГ «Еко Маяк» Тетяна Корост.

Також вона додала, що її, як голову ОТГ турбує розвиток громади.

«Скажу відверто: ми стурбовані тим, що сьогодні відбувається, зокрема реформуванням аграрного сектору, земельною реформою, яка запроваджується нашими керманичами, викликає занепокоєння і реформування органів місцевого самоврядування. Головне, щоб вони були на користь людей і не призвели до погіршення життя та спаду економіки. Вважаю, що пріоритетом в діяльності органів місцевого самоврядування мають бути перш за все спільні інтереси щодо розвитку підприємницької діяльності, аграрного сектору, соціальної сфери й забезпечення належного рівня життя мешканців громади» - сказала Тетяна Корост.

На місцях важливо цінувати бюджет і поважати тих, хто його наповнює й грамотно його використовувати. Якщо говорити безпосередньо про сільське господарство – то подальші прогнози не надто втішні, бо вже зараз спостерігаємо зменшення надходжень до бюджету. Це пов’язано із активним просуванням кампанії щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Прийнятий закон викликає стурбованість багатьох, бо власники земельних паїв націлені на продаж, а аграрії, своєю чергою, не мають жодної впевненості й гарантій, що земля, в яку вони роками інвестували та спрямовували зусилля на розвиток своїх господарств, буде їхня.

Закон передбачає купівлю 100 га в одні руки фізичними особами, а підприємство, яке, наприклад, має 7 тис. ВРХ, чи 20 тис. свиней тощо, такої перспективи немає, тож люди змушені йти в тінь. Така ситуація вплине фактично на всіх і не найкращим чином. Ні про яку  продовольчу безпеку в такому разі можна вести мову.  Взагалі, при нормальних підходах для її забезпечення має бути розроблена продовольча програма, доведені до кожного виробника завдання щодо виробництва продукції, так як це за кордоном – квота виробництва.

За таких умов держава гарантує людям продовольче забезпечення фізіологічних потреб у продуктах, а виробник отримує гарантію, що в нього їх закуплять, а в цьому полягає стабільність діяльності та впевненість у завтрашньому дні.

Ми їздимо за кордон, вивчаємо досвід закордонних колег, але на жаль цей досвід у нас чомусь не запроваджується. Візьміть ту ж Латвію, де відбулося реформування державної влади внаслідок чого міністерство займається винятково розробкою стратегії розвитку агросектору, а створені служби щодо підтримки села – реалізацією програм, які дає і фінансує міністерство, тобто реалізовує стратегію розвитку агросектору. А в нас нажаль ні стратегії, ні важелів для її реалізації.

«Сьогодні в нас лишився один потужний ресурс – це родюча земля. Якщо втратимо і її – то втратимо і Україну» - Тетяна Корост. 


Автор: Марина Бабич

  • Фостій Марина
  • 16 березня 2021 р.
  • 0