Зустріч з послами щодо змісту та завдань Зеленого курсу ЄС

Філософія "від лану до столу", питання безпечності продуктів харчування є складовими Зеленого курсу ЄС - політики досягнення кліматичної стабільності в Європі, проголошеної Європейською Комісією наприкінці 2019 року. Тож команда проекту була радf взяти участь в зустрічі з послами країн ЄС та українськими урядовцями, на якій обговорювалися питання декарбонізації, принципи “зеленої” економіки”, підготовки до конференції СОР26, яка відбудеться у Глазго в 2021 році.

Посли Великої Британії, Італії, представники Європейської комісії, українські урядовці та експерти розглянули плани дій та національні кліматичні цілі щодо реалізації Зеленого курсу в Україні, роль уряду та громадянського суспільства в реалізації кліматичних амбіцій України. 

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зазначила, що останнім часом в Україні зміни клімату все більше даються взнаки, страждає сільське господарство, індустрія виробництва продуктів харчування. Але Україна не єдина країна, яка має такі проблеми і дуже приємно, що суспільство, бізнес та влада України приділяє питанням зміни клімату все більше уваги. Посол Італії П’єр Франческо Дзадзо повідомив про те, що перед основною конференцією у Глазго Італія проводитиме підготовчу зустріч міністрів країн - учасниць Кліматичної конвенції ООН у Мілані, де будуть обговорюватися головні політичні аспекти, винесені на порядок денний у 2021 році. Посол Великої Британії з СОР26 Джанет Роган зазначила, що для економік, які розвиваються або страждають від конфліктів, важко знайти ресурси для боротьби із змінами клімату і розвинуті країни запропонують їм певну допомогу. 

Від української сторони у зустрічі взяла участь віце прем’єр-міністр з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина, яка запевнила учасників дискусії у відданості України євроінтеграційним процесам. В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко зупинився на проблемах браку ресурсів, необхідних для запровадження Зеленого курсу у вітчизняному енергетичному секторі. Заступниця міністра екології та природних ресурсів Ірина Ставчук повідомила про кроки, які робить український уряд на реалізацію Зеленого курсу у сфері охорони навколишнього середовища. А голова екологічного комітету парламенту Леся Василенко запевнила присутніх у тому, що парламент докладе всіх необхідних зусиль для реалізації Зеленого курсу в Україні на законодавчо-нормативному рівні. 

Керівник регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації Джейсон Пеллмар зазначив, що у  найближчі роки 35% фінансових ресурсів цієї міжнародної організації спрямовуватиметься на боротьбу зі змінами клімату, і приватний сектор України зможе скористуватися відповідними програмами. Член групи підтримки України при Європейської комісії Торстен Воллерт відмітив, що Україна має брак ресурсів не лише на реалізацію Зеленого курсу, але й взагалі на модернізацію економіки, забезпечення конкурентоспроможного майбутнього і це є проблемою, над якою варто працювати. 

Запис зустрічі можна переглянути тут
  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 17 квітня 2021 р.
  • 0