Аграрії Черкащини підтримують звернення Аграрного форуму Запорізької області
Асоціація сільськогосподарських виробників «Авангард» Шполянського району, Черкаської області ознайомилась та повністю підтримує вимоги і пропозиції учасників Аграрного форуму Запорізької області.
ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ ДИВІТЬСЯ У ПРИКРІПЛЕНОМУ ДОКУМЕНТІ
Прикріплені файли та додаткові матеріали
Лист від Асоціації сільськогосподарських виробників «Авангард»
Лише 15% ПДВ при постачанні зернових та технічних культур залишається у виробника, а 85% перераховується до Державного бюджету.
Втрати в рослинництві від повернення ПДВ не виробнику, а експортеру, частково компенсовані підвищенням закупівельної ціни, яке спостерігалось до червня місяця 2016 року. З початку липня ціна на зерно різко знизилась і по окремих культурах не покриває витрати на виробництво даної продукції.
У той же час тваринництво фактично залишилося на одинці з власними витратами. Згідно з новими умовами, у молочному скотарстві 20% ПДВ сплачується до бюджету, а у свинарстві і птахівництві діє розподіл 50 на 50.
Зі зростанням цін на зерно знижуються закупівельні ціни на молоко та на м’ясо у живій вазі. Починаючи з лютого до червня 2016 року, ціна на молоко вже впала на 0,4 грн. і становить 5,8 грн. за 1 кг. Ціна м’яса у живій вазі вже на 5 грн. менша, ніж торік. Окрім того, з 1 січня 2017 року вся сума нарахованого ПДВ надходитиме до державного бюджету. Тому становище в галузі тваринництва є дуже невтішним. При цьому, про джерела компенсації втрат виробника держава не попіклувалась.
Одним із нагальних питань, що виникають у сільськогосподарських підприємств, що займаються галуззю тваринництва, є оренда земель під господарськими дворами, адже більша частина таких земель знаходиться під фермами. Пропозиція Черкаського управління Держгеокадастру України про надання в оренду таких земель під 8 - 12% виливається в непомірну суму орендної плати та призводить до значних збитків і так збиткової продукції галузі тваринництва.
Все це свідчить про настання доволі скрутних часів для українського села. Отже, необхідно зробити правильні висновки, розробити нові моделі підтримки виробників, ухвалити ефективні рішення щодо подальшого розвитку сільського господарства.
- Рибчак Ірина
- 25 липня 2016 р.
- 0