В Кілійській громаді СБУ оголосила загарбниками сільських жителів, які без проблем 30 років обробляли свої ділянки, і заарештувала їх землі і урожай: люди готові бунтувати

Якщо не страшна посуха відбере урожай, то це зроблять правоохоронці - у жителів Кілійської громади, незважаючи на вдалу для зростання зернових погоду, знову проблеми в полях. Цього разу прибрати висаджені важкою працею ячмінь і пшеницю заважають співробітники Служби безпеки України, які за надуманими причинами через суд наклали арешт на поля, незважаючи на те, що люди мають на них усі документи. Прибирання простоює, зерно обсипається, фермери впадають у відчай ... Доведені до крайнощів кілька сотень жителів Кілії та Шевченкове сьогодні, 28 липня, прийшли в Кілійський міський та Шевченківська сільська ради, щоб розібратися в ситуації та врятувати свій урожай.

Люди, які прийшли під головні будівлі Кілії і села Шевченкове, не розуміють, чому їм доводиться дивитися, як гине в полях їх працю. У кожного на цей урожай свої плани - купити нову техніку, розрахуватися з людьми, прогодувати свої сім'ї прийдешньої взимку. Їхні претензії були направлені як на адресу правоохоронців, так і до місцевої влади. У Кілійському міськраді бунтівників зустрів глава ОТГ В'ячеслав Чернявський, який запросив усіх до сесійної зали, щоб поговорити в спокійній обстановці. Мер зазначив, що йому самому не подобається вся ця ситуація, але він в ній повністю на стороні людей і має намір захищати їх права.

"Сьогодні правоохоронні органи звинувачують нас у тому, що ми діємо в інтересах зацікавлених осіб. Але всі ці люди є жителями нашої громади, і ми зобов'язані діяти в їхніх інтересах. Так у них документи зразка тисячу дев'ятсот вісімдесят дев'ять або 1992 року і їх треба оновити. Але це проблема не тільки нашої громади. По всій Україні такі ситуації. Сільський праця дуже важка і часто невдячна. Хтось через незнання, хтось із-за фінансових складнощів, хтось ще з якихось своїх причин не зміг переоформити документи. І що тепер у всіх забирати землі? Люди тридцять років обробляють ці ділянки і ніяких проблем у них не було. А сьогоднішня ситуація ні в які ворота не лізе. Ми зараз в судах з цього приводу судимося. З 61 однієї земельної ділянки 10 ми вже "відбили". Ще 51 ділянка знаходиться під арештом, але ми вже подали на це апеляцію. Ми, як орган місцевого самоврядування, в першу чергу відстоюємо інтереси наших жителів і будемо їх підтримувати далі ", - заявив В'ячеслав Чернявський.




Він також додав, що крім ділянок, що знаходяться в користуванні у людей, суд, на вимогу СБУ, наклав арешт і на ті землі, які вже виставлені на аукціон, що відповідно призведе до недонадходження до місцевого бюджету.

Відзначимо, що за версією СБУ, люди, які тридцять років тому на законних підставах отримали право орати і засівати землі на території міста Кілія та за межами села Шевченкове, раптом виявилися загарбниками. Причому мова йде в основному не про великі наділи, а про ділянки від декількох соток до 3-5-10 гектар.

У міській раді цю інформацію спростовують - у всіх земледелов документація в порядку. Єдине, що провокує проблему - відсутність документів в електронному реєстрі через те, що вони були затверджені ще в 1992 році. У той же час, паперів, які б суперечили їм, немає, що дає людям абсолютне право користуватися своїми ділянками. Як стверджують в міській раді, справа закінчиться тим, що людям підтвердять законність їх дій, тільки буде пізно - врожай загине.

Хто, і в яких інтересах вчиняє над людьми даний злочин, розмова окрема. За нашими даними, за цим стоїть хтось Сергій Желейка. Google знає його як офіцера Служби безпеки України, який нібито має відношення до корупційних дій з оформленням документів для моряків. 

"Схеми Желейка беруть свій початок в Ізмаїлі, де офіцер певний період працював в Українському Дунайському пароплавстві (як куратор від СБУ). Саме в Ізмаїлі, разом з капітаном Ізмаїльського морського порту Михайлом Тихоновим налагоджений потік поборів з моряків за морські документи. Неважливо, до якого б посереднику не пішов моряк і скільки заплатив - основна сума ділиться між цими двома. Крім того, Сергій Желейка старанно «продавлює» свого друга і однокласника - нинішнього капітана порту Усть-Дунайська (з того ж регіону) Олександра Ломова на посаду капітана Херсонського морського порту при цьому докладаючи всіх зусиль для зняття з посади нинішнього капітана Юрія Яцко ", - так описується діяльність офіцера в профільному паблік Maritime Insider.

Чому співробітник СБУ вирішив переключитися з морських схем на сільськогосподарські, ще належить з'ясувати, але поки повернемося до проблем жителів Кілії та Шевченкове. Люди, які прийшли під стіни адміністративних будівель, зізнаються, що деяким з них нібито пропонували "вирішити питання" з недоліками в документації, однак, вважаючи себе абсолютно правими в даній ситуації, фермери це робити не стали з принципу. Тепер їм намагаються помститися.

За словами мітингувальників, найбільше їм прикро від того, що в роки посухи або до посіву врожаю їх ніхто не чіпав, а зараз, коли настав час збирати врожай, СБУ замість того, щоб ловити шпигунів, захищати національну безпеку, боротися з російською агресією, оголосило простих сільських жителів мало не терористами і загарбниками.

Всі прекрасно пам'ятають історію, як в минулому році через загибель всього врожаю скоїв суїцид житель села Шевченкове. Йому просто не було чим розплатитися з людьми і годувати свою сім'ю, оскільки його заробіток знищила неймовірна посуха. Сьогодні деякі з страйкуючих теж знаходяться на межі після двох років неврожаю і проблем, з якими їм довелося зіткнутися під час посівної. Тільки в минулому році винних не було, а в цьому долі вершать правоохоронці.

Варто згадати сьогодні також історію двотижневої давності, коли ще до рішення суду про арешт ділянок, за завданням СБУ збирання зернових в Кілії, не маючи на те законних підстав, нахабним чином намагалися перешкодити співробітники поліції. Помітивши комбайн в полі, співробітники Кілійського відділення прибули на місце і незаконно перешкоджали роботі техніки, не пускали людей на їх поля. На питання: "на яких підставах", відповідали - так треба. Тоді фермери, не побачивши вагомих причин припинити прибирання, продовжили свою роботу. Крім того, подзвонили до міської ради, щоб і самим переконатися, чи не порушують вони якісь "нові" закони. 





Оперативно створена комісія міськради у складі фахівців земельного відділу прибула на місце з документами, що підтверджують право людей забрати зі СВОЄЇ землі СВІЙ урожай. Прибирання тривала, але поліція продовжувала намагатися всіляко зупинити комбайн, бо цього вимагало їх керівництво. При цьому ніяких прізвищ не називалася і саме керівництво на місце не було. Коли частково прибирання вдалося завершити, прибув слідчий, який заявив, що урожай прибирати не можна нібито через те, що СБУ відкрило кримінальне провадження, що стосується даних земель.

Сьогодні, швидко простягнувши через суд потрібне рішення про арешт земель, СБУ повністю заблокувало доступ людей до врожаю. Але жителі Кілії та Шевченкове сьогодні показали, що не мають наміру здаватися і готові будь-якими законними діями ламати цю систему і прибирати своє зерно - єдине джерело їхнього доходу. 

За підсумками поки що мирного бунту присутніми були підписані звернення - в Кілійський міська рада, в головний офіс СБУ, Президенту і Генпрокурору - з вимогою в найкоротші терміни розібратися в проблемі, оскільки пшениця вже гине.

Люди налаштовані дуже войовничо і, за їхніми словами, готові на найрадикальніші дії, якщо у них "заберуть їх останній хліб". Особливо це відчулося в селі Шевченкове, де на мітинг під будівлю сільради вийшло близько двохсот чоловік, які вже сьогодні закликали до перекриття траси Одеса-Рені, пікетування облдержадміністрації та навіть Офісу Президента. Сподіваємося адресати листів почують людей і не будуть нагнітати ситуацію до межі, і вона вирішиться найближчим часом.

 








  • Фостій Марина
  • 29 липня 2021 р.
  • 0