Третій навчальний день присвятили питанням землі

Учасники заходу привітали народного депутата України Володимира Іванова, який нещодавно приєднався до Правління Громадської спілки “Аграрний союз України”. Володимир Іванов буде очолювати Південне регіональне управління ГС “АСУ”, представляти інтереси членів спілки та захищати їх інтереси в органах влади.


“В господарюванні часто виникають проблеми або ідеї які не доходять до верхівки виконавчої влади. Тому виникло бажання об'єднати наші спільні зусилля для розбудови українського села. Спільними зусиллями будемо доносити думку аграріїв Півдня в центр.” - сказав народний депутат України.


Також Володимир Іванов анонсував створення регулярних робочі груп на яких будуть обговорювати питання, які можна вирішити на місцевому рівні, а також стратегічні, які вирішуватимуться в Києві.


Начальник Управління ринку та оцінки земель Держгеокадастру Людмила Спіцина детально розповіла членам нашої спілки про правочини із землями сільгосппризначення. 


Обговорили також правовий режим окремих видів використання земель сільгосппризначення та особливості набуття прав на ці землі.


І на останок Людмила Василівна розповіла членам спілки про землевпорядну документацію, яка застосовується при використанні земель сільськогосподарського призначення.


“На сьогодні ми бачимо протистояння сільської ради, яка зацікавлена в тому щоб отримувати орендну плату, щоб через 4 роки отримати цю землю в комунальну власність. В дуже багатьох випадках переслідуючи цю ідею вона йде проти інтересів жителів з ціллю не розпаювання земель. Це абсолютно не законно тому, що це землі приватної власності.” - резюмувала Людмила Спіцина.


Також спікер, на прикладі реальної судової практики, пояснила учасникам наради-семінару як довести право приватної власності за правонаступником. Перше, що необхідно зробити, це перевірити свої документи. Чи було зроблено реорганізацію до 1 січня 2004 року тому що після цього вони не відбувалися. Наступне, чітке зрозуміння, що державний акт на право колективної власності було забрано.


Потім, має бути точно відомо, що право колективної власності не припинялося з будь-яких підстав. Далі доведеться довести, що правонаступники в добровільному порядку не відмовлялися від прав на земельні ділянки. І останнє, що земельна ділянка не передавалась до земель запасу зборами або рішенням КСП.

  • Фостій Марина
  • 26 серпня 2021 р.
  • 0