За неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників восени не штрафуватимуть: Малюська
Міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook повідомив важливу інформацію щодо кінцевих бенефіціарних власників.
«Усі налякані великими штрафами за неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників, які почнуть застосовуватися після 11 жовтня. Так от, у жовтні 2021 штрафів точно НЕ буде (і в листопаді також)».
Міністр повідомив, що з огляду на кількість юридичних осіб (понад 1 млн), які повинні подати державному реєстратору відомості про КБВ, і пропускну спроможність реєстраційної системи (наразі відомості подали лише 171 333 юрособи), пропуск дедлайну буде зумовлений об'єктивними причинами.
Водночас обов'язковою ознакою будь-якого адміністративного правопорушення є наявність вини (ст. 9 КпАП).
На думку Мін'юсту, враховуючи поточний стан справ і презумпцію невинуватості, відсутня навіть гіпотетична можливість підтвердити належними доказами наявність вини (бодай у формі необережності) керівника юридичної особи, який не подав відомості про КБВ.
У таких умовах складання протоколів на керівників юросіб не є обґрунтованим і законним з огляду на відсутність усіх елементів складу правопорушення.
Мало того, гіпотетичне притягнення відповідних осіб до адміністративної відповідальності не відповідало б меті адміністративного стягнення (ст. 23 КпАП).
«Коротше кажучи, не рекомендую зараз брати штурмом державних реєстраторів та переплачувати космічні гроші юристам за допомогу з поданням відомостей про КБВ», зазначив Денис Малюська.
На переконання Мін'юсту, адміністративний штраф є винятковим заходом і має застосовуватися, коли інші заходи реагування не працюють.
Міністр нагадав, що проблему має остаточно вирішити законопроєкт № 5807, який наразі розглядається ВРУ.
Зауважимо також, що народний депутат Ігор Фріс на своїй
сторінці у Facebook повідомив, що «Комітет ВРУ з питань економічного розвитку
одноголосно прийняв рішення відтермінувати необхідність внесення до ЄДР
інформації про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) для всіх без виключення
суб'єктів господарювання та громадських організацій ще на 9 місяців.
Тепер треба прийняти його за основу і в цілому вже в четвер, щоб залишили принаймні один день на підпис цього закону Президентові
України, і таким чином вкластися в строки, щоб зняти цю неприємну фінансову
загрозу для бізнесу і громадянського суспільства і дати їм можливість уникнути
штрафів».
- Фостій Марина
- 8 жовтня 2021 р.
- 0