Про проблеми з реєстрацією права оренди землі

Про проблеми з реєстрацією права оренди землі

Аналітичний центр АСУ дослідив витоки проблем з реєстрацією права оренди землі, які виникають на практиці, і надав пропозиції щодо їх усунення.

Згідно чинного законодавства та нормативно-правової бази державні реєстратори перед тим, як зареєструвати право оренди землі на основі укладеного договору її оренди, мають перевіряти всі наявні права та обтяження щодо відповідної земельної ділянки. Однак чи то через багаторічний безлад в організації інформаційного забезпечення фіксації прав у сфері земельних відносин, чи то через корупційні дії реєстраторів, чи то через їхню службову недбалість відповідна перевірка сумлінним чином здійснюється далеко не завжди.

Частково така ситуація має місце тому, що інформація про договори оренди землі, які були зареєстровані в Центрі Державного Земельного Кадастру та в інших джерелах відповідно до вимог законодавства, чинного на момент реєстрації договору оренди, на цей час ще не передана у повному обсязі до Реєстраційної служби, на яку нині покладені функції реєстрації права оренди землі.

Останнім часом рейдери почали активно користуватися безладом у сфері реєстрації прав із земельних відносин. Це викликає справедливі нарікання з боку доброчесних орендарів та веде до дестабілізації сільськогосподарського господарювання.

Аналітичний центр АСУ (авторський колектив - Лариса Старікова, Ірина Діденко, Людмила Спіцина) дослідив витоки проблем, які виникають при реєстрації права оренди землі і надав пропозиції щодо їх усунення.

З Аналітичною нотаткою про проблеми реєстрації договорів оренди землі станом на серпень 2016 року можна ознайомитися тут: http://www.auu.org.ua/uk/publications/web/177/

З Експрес-нотаткою про дії щодо вирішення проблеми реєстрації договорів оренди землі - тут: http://www.auu.org.ua/uk/publications/web/178/






 

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 15 серпня 2016 р.
  • 0