Спільна справа, дух братерства, любов до великої України та її маленьких сіл – ось що сьогодні єднає аграріїв

Спільна справа, дух братерства, любов до великої України та її маленьких сіл – ось що сьогодні єднає аграріїв

Громадська спілка «Аграрний Союз України» - недержавна, самоврядна, неприбуткова організація, добровільне громадське об`єднання. До складу Ради Громадської спілки «Аграрного Союзу України» ввійшли представники всіх областей України. Серед членів ГС "АСУ" відомі в країні аграрники, вчені, представники бізнесових структур і підприємств, які обслуговують агропромисловий комплекс.


З 2010 року Громадську спілку "Аграрний союз України" (ГС "АСУ") очолює Геннадій Новіков - генеральний директор приватного підприємства "Аскон" Якимівського району Запорізької області. Відокремлений підрозділ "Запорізька обласна організація ГС "Аграрний союз України" очолює Анатолій Тиховод, директор ТОВ «Ольвія».


Сьогодні ГС «Аграрний Союз України» об'єднує найавторитетніших аграріїв країни. І вже нікому не потрібно доводити, що саме ця спілка - чи не єдина потужна самоврядна громадська організація АПК, яка спрямовує свою діяльність на захист прав і соціально-економічних інтересів аграріїв у державних та інших структурах, на нарощування виробництва сільгосппродукції та поліпшення її якості, і що не менш важливо, - на підвищення стандартів життя людей на сільських територіях.


З метою підвищення активності селянства, колективного обговорення найважливіших питань життя і діяльності, узагальнення досвіду організації виробництва сільськогосподарської продукції 20 грудня 1971 року було створено Раду колгоспів Української РСР. Рада колгоспів розглядала і вирішувала низку питань, пов’язаних з функціонуванням колективних господарств, в тому числі та створення та використання коштів Централізованого фонду соціального страхування колгоспників (ЦФССК).


Цим коштом в сільській місцевості було збудована значна кількість об’єктів соціально-культурного призначення (шкіл, дитячих садків, будинків культури, фельдшерсько - акушерських пунктів, профілакторіїв, доріг з твердим покриттям та ін.). Функціонували міжгосподарські будівельні організації, комбікормові заводи, сількомунгоспи. За кошти ЦФССК в регіонах, що мають унікальні лікувальні фактори, були зведені десятки здравниць та сотні дитячих таборів.


З прийняттям Закону України „Про колективне сільськогосподарське підприємство” 16 грудня 1992 року Рада колгоспів була реформована у Всеукраїнську Раду колективних сільськогосподарських підприємств. У лютому 2001 року Всеукраїнська Рада КСП була реформована у Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств (ВССП) зі збереженням правонаступництва. Рада ВССП 30 жовтня 2009 р ухвалила рішення про перейменування ВССП в Громадську спілку «Аграрний Союз України».


50 років минуло з моменту, коли селяни вирішили об’єднатись. Змінювались обставини в суспільно - політичному житті, немає вже навіть тієї країни. Змінились технології, моделі господарювання, політичні лідери. З’явились зовсім нові виклики перед аграріями. Чому ж і сьогодні вони кажуть (і все голосніше) про необхідність триматись разом? Ось як відповіли на це питання самі аграрії.


Катерина Луценко, генеральний директор ПП "Агрофірма "Злагода", голова Запорізької обласної організації роботодавців агропромислового комплексу:


    - З моменту створення цієї громадської спілки я є активним її учасником. Бо переконана – тільки разом можна зробити щось справді вагоме та корисне для розвитку сільського господарства в країні. Адже так звана реформа сільського господарства як почалась ще у 1992 році, так і триває… За цей час з’являються все нові та нові закони, і далеко не всі мають позитивний вплив для нас. Іноді зовсім абсурдні вказівки та постанови. Чому так? Причина, на мій погляд, в тому, що в державі надто велику роль грає політика, а це означає що економікою врешті решт доручають займатись непрофесійним людям. Отже, ми, аграрії, зобов’язані впливати на те, що депутати приймають як закони. На жаль, ми ще не маємо власної потужної політичної сили в парламенті, проте як громадське об’єднання ми маємо право висловлювати своє бачення тих чи інших проблем на профільних депутатських комітетах. І цю роботу АСУ проводить постійно.

    Саме громадські організації працівників АПК не дали прийняти як норму пункти в новому законі про ринок землі, що стосуються продажу землі іноземцям та юридичним особам. І саме наш запорізькій край був міцним ядром руху аграріїв проти продажу землі. Я з гордістю можу сказати, що ми, запорізькі аграрії, завжди були най організованими, най активними серед усіх регіональних спілок «Аграрного Союзу України».

Так, змусити дослухатись до нашої думки зараз зовсім не просто. Це зовсім не ідеальна модель діалогу з владою. І не всі проблеми ми можемо вирішити - це також правда. Але не має іншого шляху у нас, крім як єднатися та боротися.


Ігор Брагінець, директор ПСП «Альфа-Агро», голова відокремленого підрозділу "Херсонська обласна організація ГС «Аграрний союз України»:


 - В історії Громадської спілки ГС "АСУ" нашої Херсонської області був момент, коли цей рух зійшов вщент, якийсь час ми займались кожен своєю справою. Проте згодом знов утвердились в думці, що не можна розбігатись по кутках, треба об’єднуватись і вже спільно впливати на ті процеси в суспільстві, які сьогодні відбуваються. Знов починати – справа не з легких. А от в сусідів - в Запорізькій області – аграрний рух в громадській спілці ніколи не переривався, тому я маю за приклад діяльність «Аграрного Союзу Запорізької області».

    Зараз на горизонті суспільно - політичного життя країни з’явились інші об’єднання аграріїв. Чому я залишаюсь в ГС Аграрний союз України? Бо я впевнений – наша спілка лише НАША! Ніякий олігарх не вказує - що і як нам робити, ніяка політична сила не має жодного впливу на наші рішення! Це вкрай важливо!

    На сьогодні спостерігається деяка криза – у всіх аграріїв країни справи не дуже добрі з об’єктивних причин, є й ознаки моральної втоми серед моїх колег. Адже ми дійсно вклали багато зусиль і моральних, і матеріальних в проведення акції проти ринку землі, а перемога була частковою. Дійсно, боротьба потребує сил. Але я вірю - всі ці моменти в діяльності громадської спілки є природними, адже наша спілка – жива. Криза мине, сили відновляться. Зупинятись ми не збираємось! АСУ вже багато досягнув – сьогодні до нас прислухаються у владі. Це не тільки заслуга наша, цим шляхом йшли ті, хто був попереду аграрного руху – такі авторитети як Герой України Д.К. Моторний. Зараз естафету цієї справи підхопили нові лідери -  Геннадій Новіков,  Анатолій  Тиховод та інші. Тож, аграрії, - тільки вперед!


Володимир Безручко, директор ПП "АГРОФІРМА "ФЕКТЕР" (Токмацькій район):


    - Громадські структури повинні відігравати більш значущу роль, ніж зараз. Наше суспільство занадто політизовано! Можу сказати, що «Аграрний Союз України» чи не єдина організація, яка принципово стоїть на захисті інтересів аграріїв та селян. Аби до нас більше прислухались, було б краще для всіх. Але не лише справа в чиновниках. На мій погляд, наш українській менталітет заважає нам же самим….Чимось жертвувати заради спільної справи, довіряти своїм лідерам, трохи стримувати свої гетьманські амбіції (вони в нас закладені генетично) – багатьом з нас цьому ще треба вчитись. Але менталітет за рік не змінити, за десятки років, а можливо – за вік…. Тому і важко нашим лідерам АСУ переконувати аграріїв. Проте саме життя, вважаю, свої корективи зробить. Якщо хтось ще вірить у «свою хату з краю», то таким я  можу сказати - злодії теж заходять спочатку у крайню хату…


Микола Кишко, керівник ПП «Могучий» (Мелітопольський район), член Ради Громадської спілки "Аграрний Союз України":


    - Сьогодні роль громадської спілки «Аграрний союз України» можна окреслити як силу, що стабілізує в країні з нестабільним політико-економічним курсом. Важко уявити собі, що було б з країною, якби ніхто не наважився на слово правди. Політики іноді так «захоплюються», що просто вкрай необхідно ставити їх на місце… Наша спілка це намагається робити – щось вдається, щось – ні. Але в нас немає іншого виходу, крім як єднатися, триматися купки, підтримувати один одного. У нас є лідер – Геннадій Новіков -, з яким рахуються у владних структурах, він має міцний характер, авторитет у колег, гарну освіту, успішний досвід в сільському господарюванні. Я вважаю, що з таким лідером можна йти вперед, боротися за права селян.


Олексій Глухарєв, директор фермерського господарства «ОРСА» (Мелітопольський район):


    - Скажу чесно – не одразу прийняв рішення приєднатись до колег – аграріїв в Громадській спілці «Аграрний Союз України. Був період, коли не вірилось нікому – тим більше політикам. Все вирішила одна лише зустріч з головою АСУ Геннадієм Новіковим. Поговорили, почули один одного. Мої вагання завершились – і сам увійшов в громадську спілку, і колеги долучились. Хто б що не говорив, я знаю одне - коли ми зустрічаємось, я відчуваю дух братерства. Я – серед своїх братів-аграріїв. Це відчуття взаємоповаги, довіри, взаєморозуміння та підтримки сьогодні важко знайти. Вважаю це цінним даром! Дякую за це «Аграрному Союзу України» та його лідерам!

Матеріал підготовлено пресслужбою «Аграрного Союзу Запорізької області»

  • Фостій Марина
  • 13 грудня 2021 р.
  • 0