Активізація кластеру FairFood-Ukraine
Кластер FairFood-Ukraine - це місце, яке згодом має згуртувати всіх тих операторів ринку харчових продуктів, які опікуються питаннями безпечності харчових продуктів. Тобто тих представників вітчизняного бізнесу, які мають намір вдосконалювати свою діяльність таким чином, щоб досягти відповідності (іншими словами - комплаєнсу) нормам чинного законодавтсва України, правилам ЄС та міжнародним стандартам. І, звичайно, це місце, де має зустрітися попит з боку бізнесу на послуги тренерів та консультантів, які є членами тренерської мережі КДК.
У 2020 році, в результаті формування тренерської мережі КДК, фахівці у сфері безпеченості харчових продуктів отримали стимул для пришвидчення розвитку ринку власних тренерських та консультаційних послуг. Однак з початком війни прагнення бізнесу до перебудови своєї діяльності у відповідності до вимог законодавства, стандартів та належних практик суттєво знизилося. Причиною того є і зупинка його діяльності та релокація в безпечніші місця, і переформатування ланцюгів постачання з втратою обігових коштів, і проблеми з втратою фахівців та залученням працівників, і проблеми з погіршенням комунікації та відключеннями світла. На бажання бізнесу брати участь у тренінгах впливає також ще й відсутність заходів державного контролю, який був призупинений під час війни...
Бізнес чекає на закінчення бойових дій і допомогу держави на етапі економічного відновлення. Можливість отримати підтримку з вимогами щодо безпечності харчових продуктів він поки що не пов'язує. Але попри всі негаразди та негативні тенденції, активісти тренерської мережі КДК все ж таки спробували реанімувати аудиторію своїх слухачів, залучити бізнес до знайомства з можливостями, які надає кластер FairFood-Ukraine. З цією метою був підготовлений і зареєстрований в реєстрах мережі спеціальний тренерський продукт «Як стати доброчесним оператором ринку харчових продуктів і доєднатися до кластеру FairFood-Ukraine».
- програма
- презентація: Що таке доброчесність операторів на ринку харчових продуктів?
- дорожня карта: Як долучитися до кластеру?
- дорожня карта: Як діяти у кластері?
- дорожня карта: Як маркувати продукцію?
- відеозапис: Івано-Франківський осередок
- відеозапис: Сумський осередок
- відеозапис: Хмельницький осередок
Проект реалізується завдяки підтримці схеми регрантінгу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (FSTP) для його членів і фінансується Європейським Союзом у рамках підтримки громадянського суспільства в регіоні. Форум громадянського суспільства Східного партнерства підтримує проекти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму. Гранти доступні для організацій громадянського суспільства з країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки – демократія та права людини, економічна інтеграція, навколишнє середовище та енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.
Окремі думки, наведені у даному документі є виключною відповідальністю ГО Аналітичний центр Аграрного союзу України і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу
- Старікова Лариса Валеріївна
- 17 лютого 2023 р.
- 0