Державна підтримка аграрного сектору у 2017 році

Державна підтримка аграрного сектору у 2017 році

Проектом держбюджету передбачені видатки Міністерству аграрної політики і продовольства України у розмірі 8.2745 млдр. грн. - за загальним фондом 5.3823 млрд.грн., за спеціальним фондом - 2.8922 млрд.грн. 



Прикріплені файли та додаткові матеріали

Пропозиції АЦ АСУ щодо механізму надання дотацій сільгоспвиробнику малого та середнього розміру Таблиця видатків Мінагрополітики на 2016-2017 роки Основні параметри проекту Державного бюджету України на 2017 рік (Міністерство аграрної політики і продовольства України"

Видатки за програмами розвитку підприємств АПК - 3.7218 млрд.грн., з яких із загального фонду 2.173 млрд, із спеціального фонду - 1.5488 млрд.грн.

Підтримка розвитку підприємств АПК передбачається у наступних напрямках:
  • здешевлення кредитів 300 млн.грн.,
  • підтримка заходів в агропромисловому комплексі 55 млн.грн.,
  • підтримка закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними 75 млн.грн.,
  • надання кредитів фермерським господарствам 25 млн.грн.,
  • підтримка тваринництва 210 млн грн.,
  • фінансова підтримка сільгоспвиробників 1 473 млн.грн.

Окрім того, проектом бюджету передбачено залучення 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку на реалізацію інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі.

Ще одним інструментом державної підтримки аграрного сектору є надання державних гарантій за кредитами та позиками, що залучаються для фінансування інвестиційних проектів у сфері сільського господарства.  Такі гарантій надаються в обсязі до 31.678.620 тис. гривень за рішенням Кабінету Міністрів України для забезпечення виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання за кредитами, що залучаються для фінансування інвестиційних проектів у сфері сільського господарства.

Слід зазначити, що проектом державного бюджету визначені основні напрями надання бюджетних коштів. "Філософію" розподілу коштів за ініціативою Міністра Тараса Кутового віддано на опрацювання до громадських організацій аграрного сектору. Координатором збору пропозицій призначено заступника міністра Олену Ковальову. Активну участь у розробці механізмів надання державної підтримки бере директор департаменту фінансово-кредитної політики Баграт Ахіджанов. 

Інформація про бюджет 2017 додається. 

Свого часу Аналітичний центр Аграрного союзу України опрацював проект механізму надання дотацій підприємствам аграрного сектору, з яким можна ознайомитися у доданому файлі. Ми вважаємо, що такий механізм має базуватися на формуванні податкового кредиту, який показав себе ефективним антикорупційним механізмом під час дії спеціального режиму ПДВ.

На відміну від попередньої версії підтримки сільгосппідприємств через спецрежим ПДВ, який діяв для всіх господарств, починаючи від малого фермера і до агрохолдинга, нинішня ситуація дає можливість збільшити ефективність підтримки сільського виробника, зберігши при цьому основні переваги механізму спецрежиму - автоматичність, оперативність і антикорупційність.


  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 22 вересня 2016 р.
  • 0