Державна підтримка аграрного сектору: продовження історії
На засіданні Громадської ради при МінАПіП, яке відбулось 6 жовтня, було презентовано бачення Міністерства щодо надання державної підтримки аграрному сектору.
Після гарячих дискусій з представниками провідних громадських організацій профільне міністерство винесло свій вердикт стосовно розподілу державних дотацій. Директор департаменту фінансово-кредитної політики Баграт Ахіджанов зазначив великий прогрес у справі державної підтримки аграрного сектору, адже вперше аграрії добилися надання коштів сектору у розмірі 1% від валового обсягу виробництва сільгосппродукції. Тепер цю норму Міністерство збирається 'увіковічити' в більш стабільному законодавстві, аніж бюджетні акти, які змінюються кожного року.
По ходу справи з'ясувалося, що поза можливостями Міністерсва лишилась ціла низка напрямів, навіть з тих, які були зазначені в Пріоритетних напрямах на 2016 Прем'єра Гройсмана. Підтримка коореративів чи органічного виробництва сьогодні не може бути реалізована, оскільки відповідних державних програм або немає взагалі, або вони скінчилися у 2015 році. Тож Міністерство в першочерговому порядку планує вирішити питання із заборгованістю по програмам, які раніше діяли в секторі і були зареєстровані в Казначействі на 1 січня 206 року. Практична порада керівникам господарств - поновити спілкування з Казначейством з приводу недоотриманих коштів.
З огляду на пріоритети використання дотацій на виробництво продукції внутрішнього споживання, яка виробляється малими та середніми господарствами, вирішено надати кошти у розрахунку на 1га виробникам жита, гречки і кормових культур (вважається, що холдинги такого не виробляють). Міністерство продовжує приймати пропозиції щодо механізмів надання коштів за цими напрямами.
Щодо кредиту Європейського банку розвитку, то поки що ця справа лишається вкритою тайною - невідомо навіть хто буде буде оператором надання цих коштів. Хоча міністертсво ініціює створення структурного підрозділу, який буде займатися відповідними інвестиційними програмами. Єдине, що можна сказати на даний момент, це те, що кошти у розмірі 400 млн. євро будуть спрямовані на розвиток зрошення, аквакультури та логістики. Приблизно такаж сама ситуація і з наданням державних гарантій.
Засідання закінчилося обіцянками Міністерства надати перелік наявних бюджетних програм, по яких буде надаватися дотація, та подальшої інформації стосовно кредиту ЄБР і державних гарантій до кінця місяця, і затвердження нових програм розвитку аграрного сектору Урядом до кінця року. Тож чекаємо подальшого розвитку подій.
- Старікова Лариса Валеріївна
- 8 жовтня 2016 р.
- 0