Міністерство аграрної політики розробило Державну цільову програму розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року

Міністерство аграрної політики розробило Державну цільову програму розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року

Після того, як в бюджеті країни були зарезервовані кошти для підтримки аграрного сектору у розмірі 5 мдрд.грн., з‘ясувалося, що для їх використання не вистачає нормативної бази. Тож Міністерство аграрної політики і продовольства України оперативно виправило ситуацію, виконавши розпорядження Кабінету Міністрів від 30 грудня 2015 р. № 1437-р "Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року" і подавши на затвердження Уряду Державну цільову програму розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року. 

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Очікувані результати виконання Державної цільової програми розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року Завдання і заходи з виконання Державної цільової програми розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року Державна цільова програма розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року

Основними розділами цієї програми є:

1.            Пріоритетна підтримка фермерських господарств та малих сільськогосподарських виробників. При цьому малими сільськогоспвиробниками вважаються фізичні особи, фізичні особи – підприємці та фермерські господарства, які вирощують, відгодовують, виловлюють, виробляють або збирають (заготовлюють) сільгосппродукцію на землях, що перебувають у їх власності та/або користуванні, а також обробляють та переробляють сільгосппродукцію на власних або орендованих потужностях.

2. Підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та інших об’єднань виробників.

3. Сприяння прозорості та розширенню експорту стратегічно визначених груп харчових продуктів та сировини на світові ринки, у тому числі на ринок ЄС.

4. Підтримка розвитку пріоритетних галузей рослинництва і тваринництва. Пріоритетними в контексті програми вважаються виробництво жита, гречки, пшениці, молочне та м’ясне скотарство, свинарство, вівчарство та козівництво, кролівництво, індиківництво, вирощування та відгодівля качок та водоплавної птиці, аквакультура та рибний промисел, побудова плодоовочесховищ, вітчизняна селекція рослин та тварин.

5. Підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських виробників шляхом розвитку племінної справи, енергозбереження, забезпечення технікою, виробництва біопалива, органічної продукції та розвитку галузевого саморегулювання.

6. Впровадження програми здорового харчування для дітей («шкільне молоко», «овочевий мікс», «шкільний обід»).

7. Впровадження адресної допомоги на продовольство для найбільш вразливих верств населення (без особливої конкретизації таких заходів).

8.  Розширення діяльності щодо сільськогосподарського дорадництва, навчання, поширення інноваційних розробок з акцентом на розвиток системи дорадництва, підвищення кваліфікації працівників Держпродспоживслужби та популяризації об‘єднань виробників.

9. Широкомасштабні природоохоронні заходи щодо збереження довкілля – від зміни клімату, боротьби з деградацією земель до відновлення сільськогосподарської діяльності на звільнених територіях.

10. Фінансове забезпечення аграрного сектору шляхом вдосконалення систем державної підтримки аграрного сектору, кредитного забезпечення та розвитку страхування аграрних ризиків, оподаткування аграрного сектору.

Матеріали Міністерства додаються. Тож кожен господар може самостійно скласти думку наскільки щойно запропонована програма відрізняються від інших традиційно голослівних програм розвитку аграрного сектору, чи дійсно можуть стати дієвими запропоновані заходи і чи вдасться, зрештою, в результаті їхньої реалізації досягти очікуваних результатів.

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 21 жовтня 2016 р.
  • 0