Хочемо зробити Україну багатою

Хочемо зробити Україну багатою

Вже не вперше згадуємо про нововведення до оподаткування агробізнесу в Україні. Вони роблять його ще заплутанішим. Значить, автоматично з’явиться можливість у перевіряючих та контролюючих виявляти замасковані «гачки». А це – прямий шлях до корупції. Тож від того, що селяни втратять, держава нічого додатково не отримає.

Про цю загрозу не раз говорили аграрії Золочівщини. Вони організовували акції протесту під Верховною Радою. Бо за ту дурню голосували й народні обранці, котрі зараз намагаються посприяти аграріям. Тільки от толку!


На щастя, з хорошою новиною до «Зорі» завітав днями наш давній партнер і товариш М.І.Куценко. Його, як особливо принципового та активного керівника сільгосппідприємства, а ще – як голову фракції політичної партії Блоку Петра Порошенка «Солідарність» в районній раді, особисто запросили до Міністерства агрополітики та продовольства. Там днями відбулася зустріч міністра Т.В.Кутового з членами ради громадської спілки «Аграрний союз України».


– Я був у якості спостерігача. У дебатах участі не брав. Хоча свою думку в кулуарах колегам та керівникам висловив чітко, – розповідає Микола Іванович. – Ми розуміємо, що економіці країни тепер особливо ні на кого й розраховувати. Тому селяни не тікають від роботи й відповідальності. Але потрібен такий закон, який насправді дасть додаткові кошти державі, а не знищить галузь, котра сьогодні є ключовою в Україні.


Далі керівник ПрАТ «АФ ім. Г.С.Сковороди» поділився обнадійливими думками. Найперше, йому сподобалося, що міністр замість запланованої години з чвертю спілкувався з представниками «Союзу» майже дві з половиною години. Стало очевидним, що чиновники високого рівня, якою б кваліфікованою їхня підготовка не була, не завжди розуміються на реаліях сільського буття.


– Але вони хочуть перемін на краще. Я це побачив сам. В зацікавленості міністра, його найближчих підлеглих, – не ховаючи задоволення казав Куценко. Й додав, що подібні зустрічі треба проводити і з податківцями, і в мінекономіки. Та й не тільки. «Красиві» закони можуть не запрацювати, якщо в них не врахувати існуючих на селі реалій.


Ми згадували про «базовість» сільгосппідприємств, про те, що вони все більше прибутків витрачають на благодійність, яка, по суті, вирівнює соціальну недозабезпеченість сільських територій. Навряд чи агробізнес й тепер зможе відмовляти школам, дитсадкам, лікарням…


Отже, усі ці питання потрібно врегулювати на законодавчому рівні. І час ще не втрачений, про що сказав голова «Аграрного союзу України» Г.В.Новіков. Бюджет на 2017 рік пройшов лише перше читання. До нього можна й потрібно вносити зміни. Хай лише хоч тепер наші народні депутати, голосуючи, зглянуться на проблеми села. Дуже велика на них надія!


А ще Микола Іванович закликає усіх агропідприємців об’єднуватися в «Аграрному союзі України». Саме тут голос кожного почують, врахують, і він, нарешті, зможе вплинути на закони й саму політику в державі.

В. Мірошник

  • Завадська Оксана Василівна
  • 31 жовтня 2016 р.
  • 0