Механізм забезпечення інноваційного розвитку аграрної галузі
У справах розвитку суспільства і економіки навряд чи варто покладатися на державу, оскільки у неї вкрай обмежений бюджет і існує безліч пріоритетів, починаючи від фінансування АТО, і закінчуючи привласненням коштів чиновниками, наприклад, через тендери (чи навпаки).
Покладатися на кошти міжнародної допомоги, як це роблять ті, хто сьогодні опікується питаннями просування реформ, теж недоцільно, оскільки ці кошти також є "авансовими". Досвід свідчить, що конкуренція навколо отримання грантових коштів не набагато більш здорова, аніж за отримання коштів з бюджету, відповідальність за відсутність результату практично відсутня. Без перебільшення можна сказати, що до сих пір ці кошти проїдалися без отримання потрібного результату.
"Бюджетний" принцип фінансування реформ взагалі є вкрай неефективним і безвідповідальним.
Ми пропонуємо інший підхід до фінансування просування реформ (вірніше не стільки реформування скільки нормалізації ситуації), який набагато тісніше пов‘язаний з вирішенням нагальних проблем і досягненням конкретних результатів. Цей підхід дозволяє знаходити ресурс для проведення реформ "зсередини", залучити кращі інтелектуальні сили до вирішення питань національного розвитку і гарантувати авторам отримання безпосередньої економічної вигоди від запровадження ефективних рішень.
Прикріплені файли та додаткові матеріали
Механізм забезпечення інноваційного розвитку аграрної галузі
Використання інформації, про інноваційні механізми розвитку аграрної галузі, яка наведена у доданому файлі, має бути узгодженою з координатором Аналітичного центру Аграрного союзу України Ларисою Старіковою +38 068 126 52 25.
- Старікова Лариса Валеріївна
- 25 квітня 2016 р.
- 0