Покращення по-українськи: держава вводить контроль за цінами купівлі-продажу нерухомості
Держава поступово переходить до контролю за цінами купівлі-продажу нерухомості: будівель та споруд, земельних ділянок, машин та обладнання. Транспортні засоби, у тому числі сільгосптехніка, господарські приміщення, житлові будинки - все це підпадає під дію нової IT системи, яка поки що працює, м'яко кажучи, недосконало...
Ще 21 серпня 2014 року Кабінет Міністрів України видав постанову №358, в якій унормував питання проведення оцінки повної низки об'єктів нерухомості для цілей оподаткування. Постановка такого питання цілком зрозуміла - адже ціна об'єктів нерухомості та засобів виробництва немала, тож і ПДВ при купівлі-продажу таких об'єктів виявляється значним. Тепер зроблений наступний крок до реалізації цього нормативного документу - при Фонді держмайна запрацював перший модуль Єдиної бази даних про оцінку об'єктів нерухомості, який з перших кроків паралізував ринок нерухомості. Не сьогодні-завтра все це торкнеться сільгоспвиробників безпосереднім чином.
Все це нагадує ситуацію, яка свого часу склалася навколо реєстрації податкових накладних, і свідчить про те, що держава - а саме ДФС - так і не навчилася створювати якісні громадські сервіси. З цього приводу АЦ АСУ знову піднімає питання про необхідність узгодження з громадськістю технічних завдань на реалізацію подібних електронних сервісів так само, як це відбувається при обговоренні нормативно-правових актів. І компенсувати суб'єктам ринку збитки, які вони несуть за рахунок отримання неякісних послуг, які є обов'язковими для "вживання". Добре також було б, щоб такі збитки компенсували компанії, які отримали кошти з бюджету на розробку відповідних ІТ систем.
- Старікова Лариса Валеріївна
- 26 липня 2018 р.
- 0