Ще раз про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Ще раз про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Нагадуємо, що Кабінетом Міністрів України № 130 від 1 березня 2017 року затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Прикріплені файли та додаткові матеріали

[без назви] [без назви]

У 2018 році усі кошти за програмою 2801580 «Державна підтримка сільгоспвиробників» будуть спрямовані на часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва відповідно до Закону "Про державний бюджет на 2018 рік".   Для надання компенсації з бюджету виділено 945 млн гривень.

Як діє програма державної підтримки:

  1. Ви оплачуєте техніку власними коштами або за рахунок кредитної лінії Банку.
  2. Подаєте в Банк заявку й документи, що підтверджують придбання техніки та обладнання.
  3. Банк надає Міністерству аграрної політики інформацію про суму коштів, що підлягають частковій компенсації.
  4. Банк отримує від Міністерства аграрної політики кошти, призначені для компенсації.
  5. Банк зараховує компенсацію на Ваш рахунок.

Звертаємо увагу на вимоги  до сільгоспвиробника, який хоче отримати компенсацію:

а) юридична особа або ФОП - основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільськогосподарських товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених сільськогосподарських товаровиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, - за результатами кожного окремого звітного періоду;

б) не повинен бути банкрутом, не повинен перебувати на стадії ліквідації, не повинен мати відкритої  справи про банкрутство, не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Важливо! Компенсація надається на техніку та обладнання, які зазначені в Переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів (далі – Перелік) (див. у прикріпленому файлі станом на 22.06.2018 або див. тут) . 

Крім включення до Переліку заводи-виробники щорічно підтверджують відповідність внесеної у попередні роки техніки/обладнання критеріям поточного року. Якщо техніка не відповідає вимогам, то рішенням комісії її виключають із Переліку. У такому разі вартість техніки та обладнання не підлягає компенсації з моменту оприлюднення відповідного рішення комісії на офіційному сайті Мінекономрозвитку. Тобто комісія слідкуватиме за тим, щоб у Переліку були тільки справні техніка та обладнання.

Отже покрокова інструкція:

1. Вибираєте з Переліку техніку чи обладнання, яку хочете купити.

 2. Звертаєтесь на вибір у 4 банки - Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк або ПриватБанк.

 3. Відкриваєте рахунок в обраному з цих банків Банку та здійснюєте в ньому оплату за техніку чи обладнання.

4. Потім  подаєте Заявку для отримання часткової компенсації до цього ж Банку ( форму заявки див. у прикріпленому файлі) .


Терміни подання Заявки

Заявка подається до 5 грудня, якщо техніка куплена до 1 грудня поточного року, якщо техніка куплена після 1 грудня – заявку можна подати до 1 березня наступного року.

За техніку та обладнання, придбані з 01.01.2018 р., компенсується 25 % її вартості (без ПДВ). Крім того, фермерські господарства мають змогу за цим же алгоритмом дій отримати додатково компенсацію у розмірі 15 % вартості техніки, отже, разом це становитиме 40 %.

 

 До Заявки треба додати такі документи:

    - копію платіжного доручення;

    - акт приймання-передачі техніки та обладнання;

    - свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації);

    - довідку, підтверджену Державною фіскальною службою, про відсутність простроченої більше ніж шість місяців заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування;

    - витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з інформацією, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом;

    - згоду на розкриття Банком Мінагрополітики інформації щодо сільгосптоваровиробника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані (за формою, встановленою Банком).


Далі відбувається взаємодія між Банком та Мінагрополітики:

6. Банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.

7. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти Банку.

Останній крок:

8. Банк протягом одного операційного дня перераховує кошти на поточні рахунки учасникам програми.

Зверніть увагу, що Заявку можна подати і якщо Ви вже купили техніку, але при умові що ця техніка куплена у 2018 році,  є в Переліку і Ви платили за неї через один з вказаних банків - Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк та ПриватБанк.

 Увага! У разі надання недостовірної інформації сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання

Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років мають використовуватись за призначенням та не підлягають відчуженню.

     У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.

  • Діденко Ірина Станіславівна
  • 9 жовтня 2018 р.
  • 0