19 жовтня 2018 року під головуванням Голови ГС «АСУ» Генадія Новікова відбулося розширене засідання Ради Громадської спілки «Аграрний союз України»


В засіданні Ради взяли участь Голови всіх відокремлений підрозділів Громадської спілки «Агарний союз України».

 

Важливим питанням стало проведення чергового звітно-виборчого З’їзду Громадської спілки «Аграрний союз України».

 

Його вирішено провести в грудні цього року. Питаннями до заслуховування вирішено обрати роботу Ради ГС «АСУ» у період з 3 грудня 2016 року по день проведення даного заходу. Поговоримо про організаційне зміцнення і підвищення рівня та ефективності діяльності об’єднань сільгосптоваровиробників усіх рівнів.

 

Буде заслухано звіт Ревізійної комісії.

 

Голова нашої спілки привітав нових членів.

 


Пирятинського Юрія, ПОСП «Іваніське».

 


Березовського Євгена, ТОВ «Техноторг».

 


Артеменка Дмитра, СВК «Вікторія».

 


Третяка Олександра, ТОВ «Торговий дім «Інтерагростандарт»».

 

На порядку денному також стояли питання державної бюджетної підтримки сільськогосподарських підприємств на 2019 рік. Про це нас поінформував директор господарського департаменту міністертсва аграрної політики та продовольства Баграт Ахіджанов.

 

Розглянувши інформацію та статистичні дані про стан використання аграрних бюджетних дотацій у 2018 році, які були надані під час засідання, Рада визнала ситуацію незадовільно.

 

В ході бюджетного процесу у 2017 році ГС «АСУ» приймала активну участь в обговоренні напрямів і механізмів надання дотацій у 2018 році. Однак наші пропозиції, як і інших провідних асоціацій аграрного сектору, були фактично проігноровані. В результаті були прийняті рішення в результаті яких на кінець серпня 2018 року з 6,3 млрд.грн. використано лише трохи більше 10%. Лишилося не викоританими 748,5 з 975 млн грн компенсацію на техніку, 199,7 з 200 млн грн компенсації ставки кредитів, 693,2 з 700 млн грн на молодняк, 1098 з 1100 млн грн на будівництво тваринницьких комплексів за рахунок кредитів, 980 з 1200 млн грн на будівництво за рахунок власних коштів. І це при тому, що наш сектор на тлі негативних тенденцій до зміни клімату, несприятливої кон’юктури аграрних ринків, незадовільної грошово-кредитної політики держави.

 

Неспроможність влади до фахової розробки сучасних фінансових механізмів, створення ефективних порядків використання коштів мала наслідком відмову від такого анти корупційного механізму надання дотацій, як квазі ПДВ.

 

Хід бюджетного процесу 2019 року свідчить про те, що з провалу бюджетої підтримки 20418 року висновки не зроблені і вади процесу надання дотацій будуть повторені і в 2019 році.

 

Для покращення ситуації у сфері державної підримки народні депутати спільно з представниками низки аграрних асоціацій підготували пропозиції і подали відповідні зміни і доповнення до Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік». Фахівці ГС «АСУ» приймали вктивну участь в розробці таких пропозицій.

 

  • Фостій Марина
  • 19 жовтня 2018 р.
  • 0