Рада Аграрного союзу України напрацювала пропозиції до бюджету, які зроблять дотації аграріям дійсно ефективними

Рада Аграрного союзу України напрацювала пропозиції до бюджету, які зроблять дотації аграріям дійсно ефективними

Запропонований Урядом проект бюджету на 2019 рік не враховує помилок, які були допущені під час підготовки головного фінансового документу країни на поточний рік і призвели до того, що фермерами було використано всього 10% від закладених на дотації коштів. Щоб уникнути повторення цієї ситуації Рада ГС «АСУ» розробила низку дієвих пропозицій, які зроблять державну підтримку аграрії значно ефективнішою.

За словами Голови Аграрного союзу України Геннадія Новікова з 6,3 мільярдів гривень дотацій аграріїв, які були передбачені в державному бюджеті на цей рік, фермерам вдалося використати лише трохи більше 10%. За окремими напрямками, наприклад на будівництво тваринницьких комплексів за рахунок кредитів, не використаними залишаються 99,8%.

Однією з ключових проблем у використанні сільгоспвиробниками державної підтримки є вкрай складна процедура отримання дотацій.

«Нинішній Порядок сам по собі містить дуже багато вимог, яких треба дотриматися представникам аграрного сектора. Однак на місцях представники різник установ за власним бажанням доповнюють затверджені норми своїми забаганками й вимагають від фермерів додаткових документів та довідок. Через це виробники кидають цю затію й відмовляються від отримання дотацій», - заявив Голова АСУ.

З метою виправлення ситуації Рада Аграрного союзу України напрацювала низку новацій, які мають змінити ситуацію і значно спросити отримання державної підтримки аграріями. Серед запропонованих ініціатив:

-        Збільшення до 727 млн грн коштів за напрямом «Фінансова підтримка шляхом здешевлення кредитів» з обмеженням компенсації до 10 млн грн на одне господарство.

-        Запуск програми «Фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників», яка фактично стане квазіакумуляцією ПДВ, виділивши на неї 2 млрд грн та відповідно Порядок використання виділених коштів.

-        Залучити до отримання дотацій виробників, які обробляють до 500 га,а також прив’язати  розмір допомоги до суми виручки, що легалізує виробництво цієї категорії підприємств.

-        Розширити перелік вітчизняної техніки та обладнання, включивши в нього обладнання для відновлення внутрішньогосподарських мереж, меліорації, перевезення врожаю.

-        До 20% пом’якшити вимогу щодо ступеня локалізації виробництва тракторів, комбайнів та іншої сільгосптехніки.

-        Збільшити фінансування згаданих вище напрямків за рахунок скорочення видатків непопулярних програм, а також напрямків, які підтримують холдинги та інші великі господарства.

«Завдяки цим змінам ми зробимо дотації більш доступними для фермерів та захистимо інтереси передусім малого й середнього бізнесу, який потребує найбільшої підтримки в нинішніх складних умовах», - резюмував Геннадій Новіков.

  • Фостій Марина
  • 25 жовтня 2018 р.
  • 0