Геннадій Новіков: якщо Уряд не здатний ефективно розподілити державну підтримку фермерам – краще взагалі відмовитися від такого безглуздого витрачання бюджетних коштів
Прикріплені файли та додаткові матеріали
Звернення щодо державної підтримки АПК на 2019 рік - 1 Звернення щодо державної підтримки АПК на 2019 рік -2 Звернення щодо державної підтримки АПК на 2019 рік -3 Звернення щодо державної підтримки АПК на 2019 рік - 4
Аграрний союз України та інші члени ГС «Всеукраїнський аграрний форум» звернулися з відкритим листом до Президента України Петра Порошенка та закликали відмовитися від фінансування програм підтримки аграрного сектору, яке є вкрай неефективним, та витратити зекономлені кошти на дійсно потрібні фермерам заходи. Про це повідомив Голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.
«Держава з року в рік продовжує збільшувати фінансування програм підтримки аграріїв, які аграріям не потрібні. Кошти фактично не використовуються. А якщо й використовуються, то йдуть не на підтримку малого та середнього фермерства, як це мало б бути, а на фінансування великих агрохолдингів. Ми рік за роком бачимо, що Уряд не здатний ефективно розподілити виділені на підтримку фермерів гроші. Тому краще взагалі відмовитися від такого безглуздого витрачання бюджетних коштів», - заявив Геннадій Новіков.
Члени ВАФ у листі зазначають, що неефективне витрачання державних коштів в ситуації, коли відчувається гострий дефіцит бюджетного фінансування соціальних потреб, а також невідкладних заходів щодо стимулювання розвитку національної економіки є неприпустимим.
У листі підписанти закликають припинити виділення коштів на державну підтримку аграрного сектора та направити зекономлені кошти на компенсацію втрат доходів бюджету від ухвалення законопроекту, який стосується зниження ставки ПДВ для деяких видів сільгосппродукції до 10%, а проекту Закону «Про податок на виведення капіталу», який вкрай необхідний для розвитку національної економіки.
Підписанти також інформують Президента про те, що під час підготовки бюджету було відхилено майже всі пропозиції Всеукраїнського аграрного форуму, які реально затребувані середніми і малими агровиробниками. Серед них:
– обмеження суми компенсації відсоткової ставки за кредитами за програмою «Фінансова підтримка шляхом здешевлення кредитів» до 10 млн грн в одні руки, з урахуванням пов'язаних осіб;
– розширення так званої «квазіакумуляції ПДВ»;
– зменшення ступеню локалізації сільгосптехніки вітчизняного виробництва до 20%, що дозволило б дати реальний поштовх розвитку українського тракторо- і комбайнобудування;
– надання компенсації при купівлі вагонів-зерновозів всім юридичним особам, включаючи об’єднання аграріїв;
– виплата дотацій за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» пропорційною легальній виручці від продажу сільгосппродукції, що дозволило б створити реальний стимул для виходу з тіні малих фермерських господарств.
Аграрії також закликали Петра Порошенка доручити Уряду розглянути внесення відповідних змін до проекту Державного бюджету на 2019 рік та сприяти їхньому прийняттю як таких, що спрямовані на підтримку всіх, насамперед соціально незахищених, верств населення.
«Їх впровадження матиме наслідком зниження роздрібних цін на харчові продукти, а також розвиток економіки, зростання зайнятості та рівня оплати праці у випадку запровадження податку на виведений капітал», – йдеться у листі до Президента.
- Фостій Марина
- 8 листопада 2018 р.
- 0