Аграрний союз України підписав меморандум про співробітництво з потужною китайською торговельною мережею

У рамках поїздки на міжнародну виставку «China International Import Expo-2018» Геннадій Новіков підписав Меморандум про взаємопорозуміння між ГС Аграрний союз України та компанією Shaanxi Ouliang Cross Border E-Commerce (EOLIANG).

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Меморандум про розуміння між ГС "АСУ" та Shaanxi OULIANG GROSS BORDER E-COMMERCE Презентація


У рамках поїздки на міжнародну виставку «China International Import Expo-2018» Геннадій Новіков підписав Меморандум про взаємопорозуміння з приводу користування перевагами платформи eoliang.com та співпраці у просуванні, маркетингу і торгівлі сільськогосподарською продукцією і продуктами харчування України на ринку Китаю між ГС Аграрний союз України та компанією Shaanxi Ouliang Cross Border E-Commerce (EOLIANG).

Меморандум передбачає співпрацю та взаємну допомогу в просуванні, маркетингу та торгівлі виробленими українськими фермерами продуктами харчування та сільськогосподарською продукцією на китайських ринках. Сторони планують створити ефективний обмін ринковою інформацією обох країн, сприяти маркетинговій діяльності, а також розширювати ділові можливості для обох країн.

«Ми бачимо серйозну зацікавленість з боку китайський партнерів як у популярних продуктах (кукурудзі чи сої), так й у виробництві нішевих культур, наприклад прянощів. Підписання меморандуму з компанією, яка має кілька тисяч точок з торгівлі сільгосппродукцією на величезному китайському ринку, це величезний крок вперед для асоціації та всіх наших членів», - підкреслив Геннадій Новіков.

Окрім цього, поїздка на виставку дала можливість познайомитися з принципами роботи і потребами китайського ринку, а також презентувати членів асоціації перед потенційними партнерами на одному з найбільших споживчих ринків світу.

«Навіть ця перша для нас поїздка дала неоціненний досвід, завдяки якому ми в майбутньому зможемо значно покращити наш стенд, зробити його більш інтерактивним. Адже китайські бізнесмени дуже люблять детально роздивлятися зразки продукції, пробувати їх, як то кажуть, «на зуб», - зауважив Голова АСУ.

Делегація асоціації також відвідала низку супермаркетів, де ознайомилися з цінами, видами представленої продукції та системою роботи китайських торговельних мереж. Це дало можливість краще усвідомити, з якими обсягами треба виходити на цей ринок і які маркетингові підходи при цьому використовувати.

«Це доволі серйозна робота, яку ми маємо робити спільними зусиллями. Окремим підприємствам вона буде не по силам. Головний висновок – працювати з Китаєм можна виключно в рамках кооперативних об’єднань зі значними обсягами продукції, маючи потужну торгову марку», - заявив оцінюючи перспективи української продукції на ринку Піднебесної, Геннадій Новіков.

Члени АСУ відвідали біржу, яка займається продажем сільгосппродукції для забезпечення Шанхаю фруктам, овочами та м’ясом. Не зважаючи на те, що біржа молода, за день тут продають більше 4 тисяч тонн продукції. А у планах – розширення до 20 тисяч тонн.

«Свого часу в Україні намагалися реалізувати ідею з будівництвом оптових ринків. Але в Китай її наповнили реальним сенсом, а не перетворили на базар», - додав Голова АСУ.

Він також зазначив, що Україні варто перейняти китайський досвід будівництва індустріальних парків, які в цій країні довели свою ефективність. За рік кожен такий парк здатен продукувати до 10 тисяч робочих місць.

«У Китаї держава лише визначає, де цей парк буде, підводить під неї комунікації та інфраструктуру, а потім пропонує інвесторам на цих територіях збудувати заводи, які створюють додаткову вартість продукції і робочі місця. Ця система могла б стати прикладом для України. Адже все те, що ми бачили в рамках візиту до Шанхаю, було збудовано за останні 15 років. А це навіть менше, ніж  строк існування новітньої української держави», - зауважив Геннадій Новіков.

Він також повідомив, що учасники делегації АСУ провели переговори про можливість постачання на наш ринок необхідних українським аграріям мінеральних добрив китайського виробництва.


  • Фостій Марина
  • 12 листопада 2018 р.
  • 0