Відбирають найкраще

Є в селі і ресторан — просторий і гарний. На всю стіну картина  ліплена та розмальована кольоровими фарбами, а на великому дзеркалі у фойє «плаває» корабель  із місцевого ставка. Через дорогу — стоянка для авто: асфальтована, окрім трьох квадратів, де посадять платани. Тож в Ольгополі будуть і  платани, як в Одесі.

Ресторан працює на імідж села. «Минулої неділі у нас гуляли весілля з Балтського району (сусідній район Одеської області. — О.Ч.). На цю неділю теж звідти замовили», — каже завідувачка ресторану Лариса Бадьора. Тож заклад затребуваний, та чи прибутковий у селі? «Не все вимірюється грішми. Село велике, а щоб міцними були родини, треба мати роботу. Розвиваємо сферу послуг та створюємо нові виробництва. Наприклад, у хлібопекарні господарства працює восьмеро людей», — зазначив Павло Каленич.

АФ «Ольгопіль» — насіннєве господарство  першої категорії, яке є базовим для Інституту фізіології рослин і генетики НАН України та має ліцензійні угоди майже з всіма вітчизняними селекційними центрами. Господарство вирощує супереліту, еліту та насіння першої репродукції 24 сортів пшениці та 2 озимого ячменю. На відміну від товарного зерна, насіннєве не можна пропустити через сушильний агрегат, бо втратить якість. Не можна допустити і змішування різних сортів. Весь процес — від сівби до реалізації насіння — суворо конт­ролюється. Тому елеватор сучасний і може прийняти 22 тисячі  тонн зерна. Процес управління зерном тут комп’ютеризований, а труби зернопроводів усередині покрили пластиком, щоб насіння не билося. Якісно працює насіннєвий завод, на якому функціонує обладнання провідної в галузі німецької фірми Pepkus. «Щодо насіння ми можемо конкурувати з будь-якою компанією на вітчизняному ринку», — запевнив агроном з насінництва господарства Микола Кіпайкін.

Нинішнього року на полях агрофірми було понад 200 демонстраційних ділянок різних сортів традиційних сільськогосподарських культур вітчизняної та іноземної селекції. «Фірмам цікаво рекламувати  у нас свою продукцію, а ми маємо можливість відібрати краще з того, що є у світі», — зазначив головний агроном господарства Іван Діхтяр. Високі врожаї  агрофірма збирає не лише завдяки науково обґрунтованому землеробству, новітнім технологіям та сучасній техніці, а й тому, що дбає про кадри. У кожному підрозділі — душові, обід в їдальні господарства для працівників безкоштовний, техніка зберігається у боксах. На току оператор насіннєвого заводу отримує 10 800 гривень у місяць, а оператор зерноочисного комплексу — 9600. Механізатори у жнива або на оранці можуть заробити і по 20 тисяч гривень. Власне, механізм нарахування зарплати такий. Механізатори отримують ставку — 5 тисяч гривень щомісяця, плюс нарахування від виробітку, а  за підсумками року, якщо більше трьох років працюєш у господарстві, надбавка за неперервний стаж. «Після закінчення сільськогосподарського сезону ми не відправляємо своїх механізаторів у службу зайнятості. Увесь рік вони отримують зарплату в господарстві», — зазначив Павло Каленич.

Джерело:https://ukurier.gov.ua/uk/articles/v-olgopoli-nadijnij-partner-gromadi-gospodarstvo/?fbclid=IwAR3KzFPXMOcwNV8HbJkbwDgkIQaj87zPtSwwT87ncCCsCBaeWd4pMakAmRE