З’їзд Аграрного союзу України переобрав Геннадія Новікова на посаду керівника громадського союзу
У Києві пройшов звітно-виборчий з’їзд Громадської спілки «Аграрний союз України», в ході якого було заслухано звіти про ситуацію в аграрно-промисловому комплексі України та про роботу Ради ГС «АСУ». Також учасники заходу обрали Голову Громадської спілки «Аграрний союз України», раду спілки та ревізійну комісію.
Прикріплені файли та додаткові матеріали
РІШЕННЯ звітно-виборчого З'їзду Громадської спілки "Аграрний союз України" "Про роботу Ради Громадської спілки "Аграрний союз України" РІШЕННЯ звітно-виборчого З'їзду Громадської спілки "Аграрний союз України" "Про роботу Ревізійної комісії" РІШЕННЯ звітно-виборчого З'їзду Громадської спілки "Аграрний союз України" "Про обрання Заступника Голови ГС "АСУ" РІШЕННЯ звітно-виборчого З’їзду Громадської спілки «Аграрний союз України» “Про вибори нового складу Ради Громадської спілки "АСУ” РІШЕННЯ звітно-виборчого З'їзду Громадської спілки «Аграрний союз України» “Про вибори Ревізійної комісії”
Керівником АСУ було переобрано Геннадія Новікова, за якого одноголосно свої голоси віддали 108 фермерів з 19 областей України. Переобраний очільник громадської спілки подякував членам Аграрного союзу України за довіру та зазначив, що й надалі на цій посаді відстоюватиме інтереси малих та середніх сільгоспвиробників, які вже фактично є фундаментом розвитку української держави.
«Ми не маємо інших альтернатив – основою стабільного розвитку нашої держави є розвиток сільського господарства та розвиток сільських територій. Це розвиток середніх і малих форм господарювання», - зазначив очільник АСУ.
Він наголосив, що фермери – це не лише люди, які мають підприємницький хист. Вони за власною ініціативою поклали на свої плечі непростий тягар соціального розвитку села. Більше того, саме фермери були однією з найбільш активних груп, яка у перші дні війни пришла на допомогу захисникам України.
«Ми були серед перших, хто допомагав нашим бійцях провізією, грошима, технікою. Спільними зусиллями ми надали допомоги на суму близько 1,5 млрд грн. Ми підтримали нашу армію, щоб вони могли захистити нас в цей непростий час. Честь і хвала тим, хто захищав і продовжує захищати нашу державу», - заявив Геннадій Новіков.
В рамках заходу учасники заслухали звіт голови ГС «АСУ» про роботу в 2017та 2018 роках. Було зауважено, що ключовими напрямками роботи спілки стали: реформування земельних відносин та системи оподаткування сільгоспвиробників, боротьба за покращення державної підтримки сільгоспвиробництва, реформування системи державного контролю над роботою агросектору, розвиток сільськогосподарської кооперації та пошук нових ринків збуту продукції членів.
Геннадій Новіков наголосив: відповідно до проведеного Інститутом аграрної економіки дослідження, зростання земельного банку великих аграрних корпорацій рівне тому, наскільки зменшилася кількість наділів, якими користувалися менші підприємства. Причина такого процесу очевидна – великі агрокомпанії поглинають менші фермерські господарства. Це свідчення того, що підтримка малих та середніх товаровиробників не є ефективною.
«Я би запропонував 2 види підтримки. Перший – компенсація відсотків за кредитами та страхування сільгоспвиробників. Тим більше, що для запровадження страхування є вся необхідна законодавча база. Однак влада спеціально не передбачає на ці потреби коштів в бюджеті. Хоча цей механізм ефективно діє в багатьох країнах світу», - заявив голова асоціації.
Він додав: за даними дослідження, 57% виробленої в Україні продукції припадає саме на господарства, які мають в користування від 1 тисячі до 5 тисяч гектарів.
«При цьому вони мають в своєму використовують лише чверть земель сільгосппризначення. Що ще цікавіше – в середніх за розміром підприємствах працює майже 60% усіх працівників аграрного сектора», - підкреслив він.
Тому, на його переконання, ще більш дивним виглядає той факт, що держава не приділяє належної уваги підприємствам, які обробляють від тисячі до 5 тисяч гектарів, хоча й заявляє про необхідність створення робочих місць на селі.
«Ми хочемо довести державі, що саме така форма господарювання є повністю самодостатньою і соціальноорієнтованою. Адже керівники таких господарств живуть там, де вони працюють. Вони гарантують працівникам якісний соціальний пакет. Водночас такі компанії можуть дозволити собі використання найсучасніших технологій, а значить – бути конкурентоспроможними», - заявив Геннадій Новіков.
Для захисту власних інтересів у невеликих компаній є лише один шлях – зібрати всіх виробників і запропонувати їм спільно формувати аграрну політику і відстоювати свої інтереси.
Водночас він звернув увагу присутніх на те, що прийняття нормальних законів, які потрібні аграріям, неможливе без наявності відповідних інструментів громадського впливу та лобіювання потрібних законодавчих норм. За його словами, вже внесені, однак не прийняті, законопроекти, які стосуються оподаткування землі та виробленої аграрної продукції, реформування Держгеокадастру, боротьби з рейдерством тощо.
«В усьому світі ці процеси відбуваються за безпосередньої участі громадських організацій. Іншого шляху немає», - сказав очільник АСУ.
Однак, зауважив він, громадські організації повинні мати достатню кількість експертів та аналітиків, які зможуть оперативно розбирати зміни, які вносяться на розгляд, і, за необхідності, швидко на них реагувати.
Окрім цього, Геннадій Новіков акцентував увагу на тому, що Україна цілком може обійтися без ринку землі, не втрачаючи інвестицій в аграрну галузь. Прикладом тут є Китай, де немає ринку землі, однак країна не має проблем з інвестиціями. Інвесторів приваблюють створенням нормальних умов для ведення бізнесу в індустріальних парках, які забезпечені повною інфраструктурою, а також забезпечення відповідних митних преференцій для імпорту обладнання, яке забезпечить зростання виробництва. Інвесторам залишається лише прийти й працювати, без зайвих зустрічей з чиновниками чи кимось іншим.
«Якщо ми хочемо запустити ринок землі, треба забезпечити українців фінансовим інструментом, який дасть їм змогу гарантовано купити цю землю. З іншого боку мають бути виписані чіткі правила роботи земельного ринку. Якщо ми запустимо ринок без правил, то сьогоднішнє рейдерство буде здаватися нам раєм на фоні того, яке пекло почнеться на ринку без чітких і зрозумілих правил», - заявив Геннадій Новіков.
Він також поінформував присутніх про реформу системи управління АСУ.
«Правління організації буде наділено більшими повноваженнями, а конкретні люди відповідатимуть за конкретні напрямки роботи. Так само ми продовжимо створення в регіонах відокремлених підрозділів, які підтвердять наш всеукраїнський статус», - зауважив очільник громадської спілки.
Він також поінформував учасників про підсумки візиту делегації АСУ до Китаю та звернув увагу аграріїв на те, що китайці зацікавлені в співробітництві з безпосередніми виробниками сільгосппродукції.
«Ми розповіли про наших виробників і запросили китайських представників відвідати Україну та познайомитися особисто з нашими фермерами та їхньою продукцією. Очікуємо на їхній приїзд вже всередині грудня. Зацікавленість є і все залежить лише від нас. Нам потрібно тут в Україні побудувати спільними зусиллями завод з глибокої переробки вирощеної продукції. Китайці готові взяти участь у таких проектах і купувати вироблену таким чином продукцію», - додав Геннадій Новіков.
Він зауважив, що Китаю вдалося за 23-25 років на місці полів побудувати індустріальні парки, які продукують 10 тисяч робочих місць та рік.
«Україна може піти таким самим шляхом, однак для цього потрібно працювати в правильному напрямку», - заявив він.
Керівник ГС «Всеукраїнський аграрний форум» Марія Дідух також акцентувала увагу учасників заходу на необхідності об’єднуватися і спільно захищати інтереси аграрної спільноти. І приклади такої успішної консолідації вже є.
«При прийнятті бюджету на 2018 рік скасували відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку і соняшника. Усі учасники ринку, навіть ті, хто не є експортером, виступили проти цієї ініціативи. І ми домоглися повернення ПДВ для компаній, які самі експортують продукцію. Разом набагато легше захистити свою позицію. Те, що нас почали чути і враховувати нашу позицію, вже видно. Адже це спільна позиція всіх аграріїв», - заявила вона.
Схожу думку висловив і народний депутат Леонід Козаченко: «Нам треба більше об’єднуватися для того, щоб вирішувати більш складні завдання, які стоять перед нами».
«Не зважаючи на втрату 15% території, не зважаючи на непрості погодні умови, нестачу коштів та рейдерство та відсутність нормальної державної підтримки українські аграрії стоять на ногах і його року цього року зібрали рекордний врожай», - підкреслив народний депутат.
- Фостій Марина
- 6 грудня 2018 р.
- 0