Геннадій Новіков: Продовження мораторію на продаж землі дасть можливість уникнути катастрофи у сфері сільгоспвиробництва

Геннадій Новіков: Продовження мораторію на продаж землі дасть можливість уникнути катастрофи у сфері сільгоспвиробництва

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, яким ще на рік продовжується заборона на відчуження сільськогосподарських земель (№9355-5). Його прийняття дасть можливість уникнути катастрофічних наслідків бездумного й непідготовленого з точки зору законодавчого забезпечення відкриття земельного ринку.

Голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков наголосив, що сільгоспвиробники мають об’єднатися та підтримати продовження мораторію.

«Дуже важливо перед відкриттям ринку землі створити нормальні умови для його функціонування. Без цього є величезний ризик того, що сільгоспвиробники, які реально працюють на землі, створюють робочі місця й забезпечують держави товарами, продовольством, валютною виручкою втратять можливість вести бізнес. Натомість законодавчою неврегульованістю миттєво скористаються рейдери», - заявив Геннадій Новіков.

За його словами, держава має створити фінансові інструменти кредитування, завдяки яким люди які праюють на землі могли б стати учасниками земельного ринку й стати реальними власниками земельних наділів. У іншому випадку нас очікує скупка всієї землі новоявленими «рантьє», які «нахапалися» грошей, в т.ч. іноземних через підставних осіб та опікуються виключно власними прибутками, забуваючи про свою соціальну роль у розвиток сільських територій.

«Вільний продаж землі – це не чарівна паличка, яка сама по собі все налагодить. Земельний ринок – це інструмент, який може забезпечити залучення додаткових інвестицій в аграрний сектор і розвиток села. Однак, щоб досягти цього, потрібно чітко прописати правила гри. У іншому випадку нас може очікувати справжня катастрофа», - підкреслив очільник ГС «АСУ».

Він закликав сільгосптоваровиробників уважно слідкувати за ходом прийняття закону та, за необхідності, бути готовими прийти під Верховну Раду й відстояти це рішення.

«Лише спільними зусиллями ми можемо домогтися прийняття рішення, яке захистить як інтереси сільгоспвиробників, так і інтереси держави», - наголосив Геннадій Новіков.

На переконання авторів законопроекту, політичні спекуляції про те, що з 1 січня 2019 року буде знято мораторій та запроваджено вільний обіг земель сільськогосподарського призначення створюють напругу у суспільстві та не сприяють довірі громадського суспільства до реформ, які реалізовуються у державі.

Окрім цього, перед запровадженням в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та прийняти законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Це дозволить створити робочі місця у сільській місцевості, забезпечити розвиток територіальних громад та сільської інфраструктури.




  • Фостій Марина
  • 10 грудня 2018 р.
  • 0