Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі
В останній сесійний тиждень цього року депутати Верховної Ради змогли зібратися та проголосувати за продовження ще на рік мораторію на вільних продаж земель сільськогосподарського призначення. Законопроект № 9355-5 підтримали 231 народні обранці.
Голова ГС «Аграрний союз України», коментуючи продовження мораторію, наголосив: дуже приємно, що у нашому парламенті здоровий глузд переміг популізм і мораторій на продаж землі було продовжено.
«Я неодноразово наголошував, що не можна дозволяти вільний продаж землі доти, доки не буде сформовано чіткі й зрозумілі правила цього ринку та не буде реалізовано фінансові механізми, які дадуть всім українцям, які бажають займатися сільгоспвиробництвом, взяти участь у торгах. Таким рішенням парламент врятував українське село від скупки всієї землі кількома компаніями. Адже основна їх ціль – отримання якомога більшого прибутку. Тому такі дрібниці як соціальні зобов’язання, розвиток села чи створення робочих місць їх хвилюють чи не в останню чергу», - заявив Геннадій Новіков.
Автори законопроекту у пояснювальній записці звернули увагу на те, що відміна в умовах військового стану та економічної кризи мораторію на відчуження сільськогосподарських земель, без врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення, є загрозою як національній, так і продовольчій безпеці нашої держави, яка може втратити найцінніший ресурс – українські сільськогосподарські землі.
«Крім того, перед запровадженням в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та прийняти законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Це дозволить створити робочі місця у сільській місцевості, забезпечити розвиток територіальних громад та сільської інфраструктури», - говориться у пояснювальній записці.
Автори документа переконані: потрібно усвідомлювати, що запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення не може бути самоціллю, а має сприяти залученню в аграрний сектор України інвестицій, унеможлививши одночасно при цьому обезземелення українських громадян.
- Фостій Марина
- 21 грудня 2018 р.
- 0