Під керівництвом Геннадія Новікова пройшло розширене засідання Правління ГС «АСУ»
Сьогодні під керівництвом голови Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадія Новікова пройшло розширене засідання Правління ГС «АСУ», в рамках якого розглянули підсумки роботи спілки у І квартал 2019 року, результати робочої поїздки представників Аграрного союзу України до Нідерландів, а також участь у виставці «Агро-2019», яка пройде у червні цього року.
За словами Геннадія Новікова представники громадської спілки не повинні ховатися від проблем і разом мають максимально працювати над поліпшенням роботи і ваги організації. Він наголосив, що аграрії мають об’єднати свої зусилля для досягнення поставлених завдань і діяти виключно у логіці забезпечення найкращих умов ведення бізнесу для малих та середніх сільгоспвиробників.
«Нині є 4 проекти щодо можливого відкриття ринку землі, які треба обговорити й відносно яких слід прийняти відповідні рішення. Наше завдання – нарощувати свій тиск на забезпеченні ключових позицій: володіти землею має той, хто на ній працює, і для цього повинні бути виписані жорсткі механізми; до формування ринку землі має бути створена фінансова установа, яка забезпечить нормальні фінансові інструменти для всіх, хто працює на землі. Ми повинні донести цю позицію до нової влади, яка з’явиться в країні до кінця цього року. На жаль, ми побачили, що й аграрії діють нелогічно, оскільки вони не підтримали кандидатів, які підтримали нашу позицію в баченні формування ринку землі», - заявив голова ГС «АСУ».
За його словами нині завдяки тиску з боку аграріїв вдається відтерміновувати реалізацію задуму із закриття близько 200 залізничних станцій, адже багато членів спілки побудували на таких станціях елеватори чи переробні підприємства.
«Ми сформували пропозиції про допуск приватних вагонів-зерновозів на залізницю, а також вимагали допущення приватної тяги. Адже проблема залізниці в тому, що їм не вистачає локомотивів. Однак керівництво «Укрзалізниці» при цьому зайняло вкрай неконструктивну позицію, коли самі не можуть забезпечити достатню кількість тягової техніки і при цьому не хочуть втрачати монопольного становища і не допускають приватні компанії до цього ринку. Цей монополізм для нас виливається в чергове підвищення тарифів на 14%», - наголосив Геннадій Новіков.
Він звернув окрему увагу на те, що закриття станцій – це не лише відправка вантажів, а й отримання добрив. А це значні транспортні затрати для сільгоспвиробників.
«На жаль, нинішня влада не бажає дослухатися до сільгоспвиробників і все робиться для того, щоб забезпечити високу дохідність державних монополій», - додав керівник Аграрного союзу України.
Паралельно триває робота задля вирішення проблеми зрошення та запровадження єдиного податку на землю. Окрім цього, продовжується формування списку надійних партнерів, з якими варто працювати.
«Триває пошук нових партнерів. Ми хочемо бачити в цьому списку прозорі компанії, які давно присутні на ринку і готові формувати цікаві для всіх наших членів умови для співпраці. Усі наші партнери розраховують на те, що, завдячуючи співпраці у них будуть гарантовані певні обсяги. Натомість ми розраховуємо завдяки такому партнерству отримати привабливу для сільгоспвиробників, які є членами ГС «АСУ», ціну на послуги й товари», - наголосив Геннадій Новіков.
Він також зазначив, що наразі почало вирішуватися проблемне для експортерів питання портової логістики.
«Ми знайшли партнерів – це власники нового порту в Миколаєві. Є перспективи розвитку зернового терміналу, який там був збудований. Вони готові налагоджувати партнерські відносини», - сказав голова ГС «АСУ».
- Фостій Марина
- 9 квітня 2019 р.
- 0