Геннадій Новіков: навчальні заклади мають тісніше спілкуватися з аграріями, щоб готувати висококласних спеціалістів, яких потребує ринок

Українські навчальні заклади мають більш тісно співпрацювати з сільгоспвиробниками, щоб мати можливість коригувати навчальні програми та випускати висококваліфікованих спеціалістів, яких потребує ринок.

Про це в ході візиту делегації Громадської спілки «Аграрний союз України» до Сумського аграрного університету сказав голова ГС «АСУ» Геннадій Новіков. До складу делегації також увійшли член Ради ГС «АСУ» в Сумській області Олексій Картавий та представник вінницького осередку організації Павло Каленич.


«На жаль, більшість українських закладів й нині готують спеціалістів за програмами, які були актуальні ще всередині минулого століття. Через це сільгоспвиробники нині постали перед серйозним дефіцитом кваліфікованих представників робітничих спеціальностей. Здебільшого молодих спеціалістів, які приходять на роботу, доводиться навчати ледь не з нуля. Українські навчальні заклади мають більш тісно співпрацювати з сільгоспвиробниками, щоб мати можливість коригувати навчальні програми та випускати висококваліфікованих спеціалістів, яких потребує ринок», - наголосив Геннадій Новіков.


Досвід Сумського аграрного університету, переконаний голова ГС «АСУ», з цієї точки є дуже вдалим. У навчальному закладі змогли вийти за рамки розуміння навчального процесу радянських часів і потроху починають співпрацювати з представниками аграрного бізнесу, щоб забезпечити сільгоспвиробників якісними кадрами.


«Ми побачили новий досвід підготовки фахівців. Ще не все зроблено, але напрямок розвитку обрано правильний. Навчальний заклад перебуває у тісному контакті з бізнесом, постійно йде напрацювання нових сучасних програм навчання з роботодавцями», - зауважив керівника Аграрного союзу України


За його словами, під час поїздки вдалося домовитися про поширення цього досвіду на інші регіони.


«Ми домовилися про формування спільної програми семінарів для керівників інших навчальних закладів з метою розповсюдження цього досвіду. Зараз ми плануємо узагальнити напрацювання сумських викладачів, і надалі плануємо цей досвід запроваджувати в навчальних закладах, які займаються підготовкою спеціалістів робітничих професійу інших регіонах», - підкреслив Геннадій Новіков.

  • Фостій Марина
  • 15 квітня 2019 р.
  • 0