Сільський ревізор. Ольгопіль.

Сільський ревізор. Ольгопіль.

Наприкінці першого місяця весни Сільський Ревізор вирушив у свою 4-ту мандрівку вже 3-го сезону! На запрошення пана Дмитра Бандровського гусаки завітали у велике подільське село — Ольгопіль, яке розкинулося на двох берегах річки Савранки.


Ходять багато легенд про його назву, але найпопулярніша та, що село названо на честь онучки Катерини ІІ, Великої княжни Ольги Павлівни. Також, за багатьма легендами, тут похована двоюрідна сестра царя Миколи ІІ — Марцеліна Романова, могилу якої відреставрували. Ще в Ольгополі було організовано перше об'єднання селян, цукрово-бурякову спілку «Праця», та створено першу сільськогосподарську артіль.



Протягом нашої ревізії в селі ми зустрічали лише хороших, гостинних людей, які готові були поділитись усім, що мають, і розказати про життя в Ольгополі, як воно є.


-Та яке воно життя на селі? Будемо робити — будемо мати! В нас все залежить від врожаю. Люди раніше казали, не проси в Бога погоди, а проси врожаю. Отак і в нас,
зазначила Раїса Цибулевська, одна з мешканок села, яка з радістю розказала про свою малу Батьківщину.

Зараз село є подільською окрасою з рукотворним островом «Тузла-2», назву якому дав місцевий підприємець Павло Каленич на підтримку України у конфлікті навколо острова Тузла, який розташований у Керченській протоці — його Росія вимагала у міжнародному суді визнати своєю власністю. Тепер люди мають змогу активно та весело проводити час, тут облаштовано місця для барбекю, рибальства, будиночок відпочинку та альтанки.

Це село здавна приваблювало до себе ділових людей, які своїми капіталами сприяли розвитку місцевої економіки. Вже наприкінці ХІХ столiття тут діяли 18 різних невеликих пiдприємств. А як справи йдуть зараз? Дізнаємось далі!

СТОВ агрофірму «Ольгопіль» засновано у 2000 році Павлом Євгеновичем Каленичем. У користуванні господарства — 4 890 гектарів землі Ольгопільської, Тартацької, Стратіївської та Демівської сільської ради Чечельницького району. У колективі — 129 працівників.

- У нас велике село, але, на жаль, воно не може забезпечити всіх роботою. Сьогодні, коли в селі три тисячі жителів і не має роботи, то дуже багато людей їдуть працювати в інші міста, села або за кордон. Ми ж живемо тут, маємо дбати про своє і допомагати,
— розповідає Павло Євгенович Каленич, директор СТОВ АФ «Ольгопіль».
- Зараз усі говорять про те, що в нас шалено високі показники в аграрній сфері, але ніхто не говорить про те, що сільське господарство — це село і люди, які там живуть, які повинні мати право на серйозне гарне життя й на соціальну справедливість,
— зазначає Павло Каленич.

Зараз «Ольгопіль» атестовано як елітне насіннєве підприємство, воно є базовим господарством Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, офіційним дистриб'ютором провідної німецької насіннєвої компанії Saaten Union.
«За добу,каже Павло Євгенович,можемо обробляти 65-70 тонн насіння. Щодо зерна, то на базі колгоспного току ми побудували сучасний елеватор. У жнива підприємство приймає на добу 1-1,5 тисячі тонни. Для цього маємо три зерноочисні лінії, свої сушарки, склади».
Сучасне німецьке обладнання дає можливість майже повністю автоматизувати процес. Фактично, здійснювати керування чи не всім виробництвом можна з одного комп'ютера. Неподалік насіннєвого заводу та елеватора розташувався не менш сучасний машинно-тракторний парк, де працюють 18 людей.

- Зараз ми купуємо серйозний транспорт, щоби була можливість самостійно возити в порт, транспортувати і продавати все. У нас зараз техніка готова вже до роботи в полі, хоча жнива будуть аж у липні!
— зазначає Микола Тесля, бригадир машинно-тракторної бригади.
- Наша агрофірма «Ольгопіль», якщо говорити відверто, бере майже увесь тягар соціального забезпечення села на себе як взимку, так і влітку. В директора нашого робота завжди кипить у руках: і вдосконалення матеріально-технічного забезпечення школи, й лікарня, де ми зараз робимо ремонт, і дороги, й інфраструктура в селі загалом,
— зазначив заступник директора СТОВ АФ «Ольгопіль» Володимир Головатюк.

Агрофірма «Ольгопіль» у березні запустила в експлуатацію новий завод Villa Milk з виробництва молочної продукції під однойменною торговою маркою. Потужності молокопереробного комплексу розміщено у селі Каташин Чечельницького району. Особливість підприємства в тому, що воно має завершений цикл виробництва — від вирощування кормів, утримання поголів'я молочного стада до переробки молочної сировини та виготовлення кінцевого продукту споживання. Потужність підприємства становить 5 тонн молока за зміну.

- Нині ми маємо виробництво, яке відповідає усім європейським вимогам. Відстань між заводом і тваринним комплексом — 60 метрів. Час від доїння до переробки на високотехнологічному обладнанні — менше години. Це дозволяє виробляти продукцію для людей, як для себе. Великі компанії нам не конкуренти, бо ми не орієнтовані на об'єми, наша мета — подати до столу якісне, корисне, смачне,
— зазначив власник підприємства Павло Каленич.

Також директор агрофірми наголосив, що треба припинити збільшення кількості великих приватних земельних володінь і почати сприяти розвитку малих та середніх підприємств, а не латифундистів, які мають по 100-500 тисяч гектарів у одних руках.

- Нормальне середнє господарство не повинно перевищувати 10 тисяч гектарів. Інакше перспективи українське село не матиме. А я хочу побудувати село європейського типу, де можуть жити й працювати молоді люди... Україна буде розвиватися лише тоді, коли бізнес працюватиме в гармонії з красою, культурою і духовністю,
пояснив Павло Євгенович.

Оцінка за соціальну роботу підприємства5.

джерело Agropolit.com









  • Фостій Марина
  • 16 квітня 2019 р.
  • 0