Повністю зруйнована дорога Дьоміно-Олександрівка–Сватове загрожує провалу жнив аграріїв Луганщини та нормальному життю громадян.
До нас звернулася громадська організація "Союз роботодавців агропромислового комплексу Троїцького району Луганської області" відокремлений підрозділ АСУ в Луганській області, який разом з усіма місцевими сільгоспвиробниками вже не один рік оббиває пороги чиновників усіх рівнів з вимогою відремонтувати шматок дороги Р-66 Дьоміно-Олександрівка – Сватове, який сьогодні більше нагадує поле випробування танків, а не дорогу державного значення.
Ця дорога – єдиний шлях, який зв’язує Троїцький район Луганщини з іншими регіонами України, адже залізничне сполучення з Троїцьким наразі заблоковано з 2014 року. І цей шлях стає справжньою каторгою для будь-якого перевізника. Через це більшість постачальників просто відмовляються доставляти товари та вивозити врожай і готову продукцію з району , а ті хто погоджуються – беруть за це в кілька разів більшу оплату.
Аграріям доводиться значно переплачувати за доставку закупленої техніки, пально-мастильних матеріалів, добрив. Робота сільгосппідприємств, яка цьому непростому регіоні й так не завжди давала прибуток, стає збитковою.
Не краща ситуація й у жителів району. Доходить навіть до того, що місцеві мешканці не можуть купити найнеобхідніших для життя речей, в тому числі й хліба. Виробники не ризикують відсилати сюди автомобілі, адже резонно бояться залишитися без транспорту й зазнати збитків.
Усі звернення як до місцевої, так і до центральної влади, включно з Президентом та Прем’єр-міністром, не мали жодних результатів. Все завершувалося відписками, в яких наголошувалося, що ця ділянка не входить в список пріоритетних робіт та обіцянками «підтримувати дорогу у проїзному стані за рахунок коштів, передбачених на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання у межах наявного фінансування». Однак навіть ці обіцянка не виконуються. З минулого року не було проведено навіть ямкового ремонту, який хоча б на короткий строк міг вирішити проблему. Однак, з кожним днем стан дороги стає дедалі гіршим.
Сільгоспвиробники з острахом дивляться у майбутнє, коли прийдуть жнива і треба буде якось доставляти зібране збіжжя до споживача. І вже зараз аграрії району починають потроху рахувати потенційні збитки, яких вони зазнають через відсутність нормального сполучення з іншими українськими територіями. Все це призведе до того, що сільськогосподарська галузь регіону, яка є локомотивом української економіки, не зможе забезпечити очікуваних надходжень до державного та місцевих бюджетів.
Саме тому голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков звернувся до керівників держави з вимогою негайно втрутитися в ситуацію та не допустити критичної ситуації, яка може загрожувати роботі аграріїв регіону та нормальному життю десятків тисяч українців, які проживають у населених пунктах Троїцького району , фактично відрізаних від решти України.
Довідково: 108 ароформувань та майже 2000 одноосібників
Троїцького району обробляють 104 тисячі орної землі, та отримують щорічно понад
120 тисяч тон зернових та 80 тисяч тон соняшнику. На території району працюють
два заводи по переробці насіння соняшнику. Троїцький район щорічно вирощує
найбільший вал збіжжя серед районів Луганської області. Загальна кількість населення району
складає 19286 чоловік.
- Фостій Марина
- 16 травня 2019 р.
- 0