Парламентський комітет підтримав ініціативу ГС «АСУ» щодо відстрочення на півроку обов’язкового ліцензування ємностей для зберігання пального
Сьогодні відбулося засідання Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, в ході якого радник Голови Громадської спілки «Аграрний союз України» з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури Олександр Сокирін висловив позицію нашої спілки щодо необхідності перенесення строків запровадження ліцензування ємностей для зберігання пального.
Члени комітету підтримали дану ініціативу, тож завтра під час розгляду відповідного питання народними депутатами в сесійній залі Парламенту, вони нададуть пропозицію внести правки до Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів» (№10212)», завдяки яким строки отримання ліцензій для малих та середніх підприємств буде перенесено щонайменше на півроку – до 31 грудня 2019 року.
Це фактично єдиний можливий варіант, який наразі здатен задовольнити усі заінтересовані сторони. Адже, з одного боку, повністю відмовитися від законопроекту депутати навряд захочуть. З іншого, аграрії матимуть час для отримання ліцензій та не підпадуть під штрафи, які сягатимуть півмільйона гривень, а також матимуть час для продуктивного діалогу з представниками влади та експертним середовищем для віднайдення оптимального рішення.
Цю ініціативу також підтримали велика кількість як аграрних громадських об’єднань, так і асоціацій, які представляють інші напрямки економіки, а також велика кількість представників українських підприємств, які так само брали участь у засіданні комітету.
Олександр Сокирін наголосив, що нині запроваджувати ліцензування вкрай недоречно, адже підготовка усіх необхідних для отримання ліцензії документів вимагає близько 9 місяців. Тож мало кому вдасться уникнути штрафів.
Окрім цього, не варто забувати, що чинний Податковий кодекс робить виняток для сільгоспвиробників в частині сплати акцизу з відповідних складів для збереження пального.
Ліцензування – це право на зайняття тим чи іншим видом діяльності. Збереження підприємствами власного пального для своїх виробничих потреб не може бути прирівняним до діяльності.
ГС «АСУ» сподівається на те, що депутати підтримають відповідні поправки і не дадуть запровадити норми, які через штрафи призведуть до багатотисячних збитків і банкрутства сільгосппідприємств та кризи в ключовій галузі української економіки.
- Фостій Марина
- 29 травня 2019 р.
- 0