Геннадій Новіков: досвід Німеччини демонструє, що необдумане відкриття ринку призведе до того, що землею володітимуть земельні рантьє, а не ті, хто її оброблятиме

Геннадій Новіков: досвід Німеччини демонструє, що необдумане відкриття ринку призведе до того, що землею володітимуть земельні рантьє, а не ті, хто її оброблятиме

Україні під час відкриття ринку землі слід враховувати досвід Німеччина. Німці не поспішають із завершенням земельної реформи, оскільки країна постала перед викликами, які з’явилися через те, що на землю пішов не сільськогосподарський капітал. Про це за підсумками робочої зустрічі з депутатом Європейського парламенту Петером Йаром повідомив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Німеччина постала перед проблемою формування окремої касти землевласників, які заробляють на здачі землі в оренду, а не на її обробці. Місцевим фермерам дедалі важче конкурувати на ринку купівлі землі з несільськогосподарським бізнесом. Це призводить до укрупнення земельних угідь», - зазначив голова ГС «АСУ».

За його словами, український фермер так само не зможе конкурувати з капіталом, який прийде на український ринок землі. 

«Німці нам кажуть, що при прийняття рішення про обіг землі треба врахувати всі фактори. Позиція ГС «АСУ» в цьому питання дуже чітка і послідовна – землею в Україні мають володіти виключно люди, які працюють на землі. Ми маємо дати термін нинішнім власникам земель, які зароблять, здаючи наділи в оренду. За цей час їм слід прийняти рішення: вони працюють на землі, або продають землю тим тим, хто готовий її обробляти», - заявив Геннадій Новіков.

 

  • Фостій Марина
  • 7 червня 2019 р.
  • 0