Влада прислухалася до позиції ГС «АСУ» та готова почати роботу щодо збільшення квот на експорт оброблених томатів

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі пройшла організована спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства нарада, присвячена перегляду квот на експорт продукції сільгоспвиробників до Євросоюзу. Одним з ключових питань наради стало збільшення квот на експорт оброблених помідорів, ініційоване Громадською спілкою "Аграрний союз України". Нашу позицію на заході представляла керівник агалітичного центру ГС "АСУ" Лариса Старікова.


За її словами, останнім часом більшість державних органів почали активно прислухатися до позиції  громадськості. Для України стає нормою коли через професійні об’єднання стає можливим вирішення реальних проблем бізнесу.

«Коли кожне окреме  підприємство просить щось від міністерства, останнє не може реагувати на це, адже це лобізм, який може бути розцінений як корупційні дії. Тому міністерства не працюють з представниками бізнесу – міністерства працюють з асоціаціями. Тільки робота через галузеві асоціації може дати результат у переговорах з державними органами», - наголосила головний аналітик Аграрного союзу України.

Вона нагадала: член ГС «АСУ» компанія «Agrofusion» звертався до нас, щоб підтримати збільшення квоти безмитної торгівлі на необроблені томати.

«Ми забезпечили представництво наших членів на цьому заході. Вкотре ми заявили нашу позицію на такому відповідальному зібранні», - підкреслила Лариса Старікова.

У березні Громадська спілка «Аграрний союз України» звернулася з листом до Представника Європейського Союзу в Україні Х’юга Мінгареллі, Віце-прем’єр міністра Степана Кубіва та в.о. Міністра аграрної політики і продовольства Ольги Трофімцевої з вимогою забезпечити збільшення квоти на імпорт томатної пасти до ЄС з нинішніх 13 тис. тонн то 50 тис. тонн.

Український виробник томатів і томатної пасти перебуває в неконкурентноздатному становищі порівняно з виробниками аналогічної продукції в країнах ЄС. У Європі державні дотації покривають до 20% вартості. Накладання ввізного мита у розмірі 14,4% на українську продукцію підвищує реальну різницю у вартості виробництва українських і європейських томатів до 34,4%.

У листі представники ГС «АСУ» нагадали чиновникам, що квота безмитної торгівлі на перероблені томати у розмірі 10 000 тон була встановлена 1 січня 2016 року. Восени 2017 року строком на 3 роки була введена додаткова квота на продукцію в 3 000 тон.

В Україні у сфері виробництва томатної пасти працює 38 підприємств. Україна посідає 10 місце у світі й 3 місце в Європі по обсягу виробництва томатної пасти. Тож 13 тисяч тон, на які поширюється безмитний режим торгівлі, становить міерну частину як від потужності українського виробництва, так і від обсягів річного споживання томатної пасти в ЄС, яке сягає 1 млн тонн. 


  • Фостій Марина
  • 27 червня 2019 р.
  • 0