ГС «АСУ» вимагає від влади зупинити дію закону, який призвів до здорожчання електроенергії на 20%

ГС «АСУ» вимагає від влади зупинити дію закону, який призвів до здорожчання електроенергії на 20%

Громадська спілка «Аграрний союз України» звернулася до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України з вимогою зупинити дію Закону «Про ринок електричної енергії», який вже призвів до підвищення вартості електроенергії для кінцевих споживачів на 20%.

У листі наголошується: до ГС «АСУ» надходять численні звернення керівників господарств щодо зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку електричної енергії з 1 липня 2019 року на 20% в усіх областях України. Керівники підприємств не розуміють за рахунок чого при тій самій системі виробництва, постачання і обліку – без жодних змін для кінцевого промислового споживача змінилась вартість електроенергії.

«Детальний аналіз ситуації фахівцями ГС "Аграрний союз України" показав, що цілком слушне намагання привести національний ринок електроенергії у відповідність з нормами Третього енергетичного пакету ЄС при спробі запровадження в життя зазнало суттєвих викривлень. Для перебудови енергоринку були встановлені невиправдано короткі терміни. Не була створена належна інфраструктура нового ринку», - говориться у зверненні.

Більше того, запровадження норм Закону «Про ринок електричної енергії» посилило прояви монополізації в окремих сегментах ринку, створило прошарок додаткових ланок на шляху електроенергії від виробника до споживача. А зрештою мета, поставлена перед новим законом – урахування інтересів споживачів та мінімізація витрат на послуги постачання електричної енергії – не була досягнута.

«З огляду на зазначене вище наполегливо просимо відмінити введенні в дію статті 54-55, 66-71, 73 Закону України "Про ринок електричної енергії", які вступили в дію 1 липня 2019 року, які істотно вплинули на зміну вартості електроенергії для промислового споживача до приведення інфраструктури ринку до стану, який існує в країнах Європи, отримання результатів ґрунтовного дослідження впливу зміни ринку електроенергії на промислового споживача та запровадження заходів, які убезпечують підприємства від негативних наслідків зміни моделі функціонування ринку електроенергії, у тому числі заходів з викорінення монополізму, практики зговору, унеможливлення діяльності пов‘язаних осіб в ланцюгах надходження електроенергії від виробника до промислового споживача», - сказано у листі.

Голова ГС «АСУ» Геннадій Новіков, коментуючи ситуацію підкреслив, що держава таким чином не лише не позбулася монополістів, тепер споживачі вимушені додатково фінансувати існування посередників.

«І це проблема не лише аграрного сектору, представники інших напрямків бізнесу мають ті самі проблеми. Передчасне непідготовлене запровадження ринку робить неконкурентоспроможними величезну кількість українських підприємств. Результат таких дій держави очевидний: закриття тисяч компаній, знищення сотень тисяч робочих місць, багатомільйонні втрати державного бюджету», - заявив Геннадій Новіков.

  • Фостій Марина
  • 20 серпня 2019 р.
  • 0