На нараді-семінарі ГС «АСУ» обговорили питання трудових відносин
У ході другого робочого дня учасники щорічного семінару-наради керівників і спеціалістів сільгосппідприємств - членів ГС «АСУ» обговорили трудове законодавство, а також отримали інформацію, яка стане в нагоді під час візитів на підприємства представників органів перевірки.
Голова Громадської ради при Держпраці Анатолій Владичанський поінформував присутніх, що 14 травня рішенням апеляційного суду було відмінено постанову Кабміну, яка регулювала порядок проведення перевірок щодо дотримання трудового законодавства. Відповідні перевірки з того моменту стали незаконними, а сільгоспвиробники мали повне право не пускати контролерів.
Водночас він зауважив, що 21 серпня уряд прийняв нову постанову. Оновлений порядок став більш жорстким до роботодавців і запровадив нові підстави для проведення перевірок: звернення депутатів, Прем’єр-міністра, Уповноваженого з прав людини.
«Строки перевірок тепер для всіх становлять 10 днів, а листи направляються за місцем реєстрації підприємства. Держпраці також прописало в цій постанові, що вони не зобов’язані чекати на лист про отримання повідомлення з підписом. Вони можуть через 7 днів після дня відправлення скласти акт про відмову від підписання акту проведення перевірки», - сказав Анатолій Владичанський.
Він також представив учасникам наради-семінару широке коло питань та інструментів, якими можуть користуватися сільгоспвиробники, щоб захистити свої інтереси.
За словами фінансового директора ПП «Аскон» Володимира Цапа, сільські господарства нині під великим контролем через те, що на думку органів перевірки це галузь, яка має надзвичайно великі прибутки і не хоче повністю сплачувати податки. Ця думка базується на тому, що більшість працює за спрощеною системою оподаткування і зверхньо ставиться до обліку.
Він також підкреслив, що основні критерії, які мають виконувати підприємства, – це стовідсоткове нарахування авансу, дотримання норми мінімальної заробітної плати, документальне оформлення.
При цьому, Володимир Цап звернув увагу на те, що підприємцям слід проводити навчання своїх співробітників та підвищувати їхні компетенції у сфері дотримання трудового законодавства.
Водночас він зауважив, що під час прийняття законодавства ніхто не піднімає тему специфіки сільського господарства. Відповідно така специфіка не враховується під час розробки й прийняття законів та підзаконних актів.
В рамках наради-семінару також пройшло представлення нових членів Громадської спілки «Аграрний союз України». З рук голови спілки Геннадія Новікова посвідчення отримали керівник ТОВ «Тера ВОМ» Зінченко Сергій Іванович та керівник ФГ «ОРСА» Глухарев Олексій Олександрович.
- Фостій Марина
- 23 серпня 2019 р.
- 0