Члени ГС «АСУ» обговорили бачення розвитку аграрної галузі
Ключовими темами для обговорення четвертого робочого дня щорічного семінару-наради керівників і спеціалістів сільгосппідприємств - членів Громадської спілки «Аграрний союз України» стали: принципи державного управління на сучасному етапі; стратегія розвитку аграрного сектору; роль законодавства, громадянського суспільства та галузевого саморегулювання в цих процесах.
«Ми вже представили своє бачення розвитку аграрної сфери як невід’ємної частини розвитку сільських територій. І для нас залишається принципово, що частиною цього розвитку є правильне розпоряджання одним з найважливіших наших ресурсів – землею», - зауважив голова ГС «АСУ» Геннадій Новіков.
Він зауважив, щоб переконати людей у тому, що після старту продажу сільгосп земель в Україні наступить благо створюються так звані «інститути», які пишуть стратегії розвитку, де негайне відкриття земельного ринку подається як безумовне благо.
«Наше завдання протистояти цим інформаційним атакам. Дуже важливо, щоб кожен, хто заінтересований в сталому розвитку сільгоспвиробництва та українського села доносив до громадян і влади на місцях інформацію про те, до чого може призвести необдуманий і непідготовлений запуск земельного ринку», - наголосив очільник Аграрного союзу України.
Він також зауважив, що необхідно змінювати ставлення людей до представників сільськогосподарського бізнесу, адже часто й нині до аграріїв ставляться ледь не як до експлуататорів. Хоча в багатьох регіонах сема на сільгоспвиробниках тримається значна частка соціальної інфраструктури сіл.
«Як тільки ми змінимо ставлення людей до сільгоспвиробників, почнуть з’являтися справжні фермери. Адже ця професія буде престижною й матиме повагу», - зауважив він. А поки ми «злодії» – нічого хорошого не буде.
Схожу думку висловив й голова Відокремленого підрозділу «Запорізька обласна організація Аграрного союзу України» Анатолій Тиховод.
«Майбутнє аграрного сектору має бути нерозривно пов’язане зі збереженням українського села. Але, якщо ми хочемо зберегти українське село, ми маємо формувати відповідну культуру. Коли людина, яка займається бізнесом, не буде сприйматися негативно», - сказав він.
За словами координатора Аналітичного центру Громадської спілки «Аграрний союз України» Лариси Старікової, для того, щоб аграрії могли нормально працювати, вони мають чітко усвідомлювати, якою буде державна політика в найближчі роки і як розвиватиметься ситуація в майбутньому, щоб передбачити свої кроки.
«Влада боїться суспільства, адже, йдучи наперекір громадськості, вони можуть втратити свої. Тому для влади важливо прислухатися до думки представників відповідних галузей економіки. І ми, як представники конкретного напрямку і спеціалісти, які краще чиновників розбираються в своїй роботі, маємо надавати державі своє бачення», - зауважила вона.
З нею погодився й член ГС «АСУ» з Сумщини Іван Кривозуб, який підкреслив, що головний плюс спілки і важливість таких семінарів – це обговорення ключових питань і формування позицій, які Аграрний союз України далі просуває на рівні центральної владі.
Учасники семінару-наради обговорили також розвиток аграрного сектору в розрізі найближчих кількох десятків років. Серед ключових маркерів розвитку учасники наради-семінару назвали створення стратегії, яка визначатиме всі ключові показники, включаючи стабільну систему оподаткування та плати за землю, подальше запровадження сучасних технологій і збільшення ефективності виробництва.
- Фостій Марина
- 25 серпня 2019 р.
- 0