Геннадій Новіков: усі, хто працює на землі й розділяє ідеологію ГС «АСУ» є нашими потенційними членами
Впродовж п’ятого робочого дня семінару-наради керівників і спеціалістів сільгосппідприємств - членів Громадської спілки «Аграрний союз України» учасники обговорили зміцнення та організаційне становлення ГС «АСУ» та досвід діяльності кооперативу і шляхи подальшого розвитку «Козацького зернового союзу».
За словами голови Аграрного союзу України Геннадія Новікова, в Україні нині діє багато різних громадських об’єднань сільгоспвиробників, які мають різні інтереси. Однак, всі аграрні асоціації мають об’єднатися для вирішення тих ключових викликів, як є спільними для них.
«Якщо ми говоримо про питання експорту та імпорту, мит, системи оподаткування, ліцензування то тут ми можемо дійти згоди і знайти спільну позицію», - підкреслив очільник ГС «АСУ».
Він також зауважив, що усі, хто працює на землі й розділяє ідеологію спілки – це її потенційні члени, не залежно від того яку форму носить їхня компанія.
«Ми маємо прийти до них і розказати, що ми робимо, які наші завдання і що ми можемо їм дати», - додав він.
За його словами, в рамках організації також планується створити спеціальний підрозділ, який включатиме партнерів Аграрного союзу України, яких спілка не може прийняти як своїх членів.
«Це будуть публічні прозорі компанії, з якими ми, як спілка, будемо радити мати справу своїм членам. Ми ручатимемося за чесність і відповідальність їхньої роботи. Така форма співпраці також дасть можливість у досудовому порядку вирішувати суперечки, які виникають між нашими членами та партнерськими організаціями. Це дуже важливий елемент співробітництва», - заявив Геннадій Новіков.
Він також поінформував присутніх, що кооператив «Козацький зерновий союз» – це крило спілки, створене спеціально для того, щоб об’єднати потреби членів у сфері закупівель і продажів. Це дасть можливість отримувати преференції, в тому числі й у вигляді більш вигідної ціни.
«Хочу підкреслити, що Козацький зерновий союз має лише одну мету – кооперативе обслуговування своїх членів. Він не має мети отримувати прибуток. Його ключова ціль – забезпечити максимальну консолідацію прибутку для своїх членів», - зауважив голова ГС «АСУ».
За словами директора ТОВ «АГРОГРУП Україна» Миколи Жеревчук, очолювана ним структура створена кооперативом «Козацький зерновий союз» для об'єднання зусилля виробників сільськогосподарської продукції щодо реалізації її на зовнішньому ринку з максимальною вигодою, та виконання інших побажань і рішень членів кооперативу.
«Серед ключових завдань формування спільної заявки, пошук «найкращого покупця» для отримання найбільшої вигоди, отримання бонусів і доплат», - сказав він, додавши, що серед пріоритетів діяльності «АГРОГРУП Україна» контрольованість і повна прозорість дій для всіх членів кооперативу.
Віні також повідомив, що направлені членам кооперативу анкети для визначення можливостей щодо реалізації сільгосппродукції та закупівлі палива, мінеральних добрив і засобів захисту рослин дали позитивний Результат. Але поки обсяги, які заявили сільгоспвиробники для реалізації через кооператив, не дозволяють виходити на зовнішній ринок.
«Нами також проведена робота по організації переговорів для закупівлі за оптовими цінами пального і мінеральних добрив з «ОККО», засобів захисту рослин з «УКРАВІТА», з реалізації зерна з китайськими і арабськими партнерами. За результатами переговорів «АГРОГРУПП Україна» отримала право формувати спільну заявку від членів «Козацького зернового Союзу», що дозволить економити величезні кошти», - підкреслив Микола Жеревчук.
Він також повідомив, що під час переговорів усі партнери висловили побажання працювати з однією компанією, яка представляє інтереси сільгоспвиробників. Це спрощує і прискорює процедуру двосторонніх відносин.
«Багатосторонні відносини з покупцем не приносять відчутних результатів в Україні. Всі покупці заявляли про необхідність покупки обсягів понад 5 тисяч тонн зерна», - зауважив він.
Голова відокремленого підрозділу «Чернігівська обласна організація ГС «Аграрний союз України» наголосив на тому, що ГС «АСУ» йде правильним шляхом хоча й постає перед проблемою залучення нових членів. При цьому, він висловив думку, що набагато ефективніше консолідувати в організації зацікавлених осіб, а не розширюватися за рахунок членів, єдиною роллю яких буде сплата членських внесків.
Член ГС «АСУ» з Полтавщини Павло Трейтяк у свою чергу звернув увагу на те, що нині люди змінили своє ставлення до малого та середнього аграрного бізнесу, адже зрозуміли, що саме такі підприємства є основними роботодавцями.
«Ми вже маємо досвід, коли люди з сіл, в яких працюють агрохолдинги, їздять за 50 кілометрів на роботу і за мінімальну зарплату. Тому зараз багато хто переглянув своє ставлення до великих холдингів і готовий відстоювати свої робочі місця», - заявив Павло Трейтяк.
Голова відокремленого підрозділу «Донецька обласна організація ГС «Аграрний союз України» Володимир Голованьов, звернув увагу на недоліки роботи спілки, головним серед яких є небажання реально згуртуватися.
«Ми всі розуміємо, що без кооперації ми не виживемо, однак нічого не робимо для її розвитку і сумніваємося в собі. Ми маємо лише один шлях забезпечити поповнення наших рядів – показати людям, що наші члени через кооператив продають свою продукцію дорожче і закуповують пальне, добрива та засоби захисту дешевше. Іншого шляху немає. Ми маємо гуртуватися і давати економічні преференції», - сказав він.
За словами голови відокремленого підрозділу «Миколаївська обласна організація ГС «Аграрний союз України» Василя Кема, серед головних завдань спілки – домогтися, щоб аграріїв почуло керівництво країни і з сільгоспвиробниками рахувалися при прийнятті рішень.
«Потрібно працювати над об’єднанням різних дрібних асоціацій, які представляють окремі напрямки сільського господарства. Бо виходить, що аграрії всі дуже розпорошені по різним структурам, тому їх часто не сприймають серйозно», - підкреслив він.
Голова кілійського відокремленого підрозділу ГС «АСУ» Дмитро Артеменко зазначив, що усім членам треба думати, як співпрацювати з владою на місцях, розширюватися і нарощувати кількість членів громадської спілки.
«Як би нам не хотілося, кожну організацію рахують за кількістю членів. І чим більше членів у організації, тим більше її думку враховуватимуть під час прийняття рішень. Якщо кожен з тих, хто зібрався на нараді-семінарів у своїх районах та областях буде працювати, збирати людей і спілкуватися і розповідати про позицію ГС «АСУ», то можна буде досягти поставлених результатів», - додав він.
На переконання члена спілки із Запоріжчини Віктора Грищука, усі представники об’єднання мають зробити пробіг по навколишнім сільським радам з метою вияснити, чи хочуть люди продажу землі.
«З кожної сільської громади, з кожного району та області ми можемо отримати брати інформацію і через доступні медіаресурси доносити її. Таким чином ми заявимо про себе і не дамо спекулювати тим, що в нас мало членів», - запропонував він.
Голова відокремленого підрозділу «Запорізька обласна організація ГС «Аграрний союз України» Анатолій Тиховод у свою чергу звернув увагу на те, що всі невеликі сільгоспвиробники постали перед однією загрозою – агрохолдингами і купним капіталом, який прагне зайти на земельний ринок.
«Усі, хто живе в селі і працює одноосібно, або фермерське господарство, або більше крупні компанії, ми всі зараз в одному човні. Тому цих людей треба залучати до роботи спілки», - сказав він.
Лідер запорізького осередку закликав усіх учасників наради-семінару після повернення додому провести зустріч з колегами і відзвітував про проведену роботу.
Він також висловив переконання, що Козацький зерновий союз у своїй роботі на даному етапі має звузити свою роботу і обрати кілька культур, на яких буде обкатано систему продажу через кооператив, не розпиляючись одразу за всіма напрямками. Так само слід зробити і з закупівлями.
- Фостій Марина
- 26 серпня 2019 р.
- 0