Останній робочий день наради-семінару ГС «АСУ» був присвячений питанням державного контролю та безпеки продукції
У останній день роботи семінару-наради керівників і спеціалістів сільгосппідприємств - членів Громадської спілки «Аграрний союз України» учасники підняли теми державного контролю та гарантування безпеки і якості аграрної та харчової продукції.
За словами голова ГС «АСУ» Геннадія Новікова, нині багато підприємців, які займаються переробкою чи намагаються експортувати свою продукцію, постають перед вимогами, які для українських аграріїв, на перший погляд можуть здатися дикими.
«Але хочемо ми того чи ні, виходячи на зовнішні ринки, нам доведеться приймати правила гри, які існують у світі. Ця тема буде з часом дедалі більш актуальною і нам потрібно до цього бути готовими», - наголосив керівник спілки.
Він також зауважив, що аграрії будуть сильними лише тоді, коли вдасться об’єднатися і виступати на всіх переговорах як єдине ціле.
«Якщо з нами якась компанія йде на контакт і підписує договори, даючи певні преференції, то ми маємо домовитися і вести справу з такими компаніями-партнерами. Ми маємо чітко продемонструвати, що ми співпрацюємо з тими, хто готовий на взаємовигідну роботу з нами. Щоб покращувати для себе умови договорів з партнерами, ми маємо підтвердити, що ми вміємо працювати разом і здатні забезпечити необхідний рівень закупівель ти постачання продукції. Тому ми маємо спілкуватися з нашими членами і доносити їм цю інформацію, щоб всіх наших членів сприймали як одне ціле», - заявив Геннадій Новіков.
За словами координатора Аналітичного центру Громадської спілки «Аграрний союз України» Лариси Старікової, питання держконтролю наразі стоїть гостро для всіх сільгоспвиробників, які здебільшого його дуже бояться. Це пов’язано в тому числі й з тим, що нині ця система дуже швидко перебудовується в зв’язку з євроінтеграційними процесами.
«Ми з 2014 року мали мораторій на перевірки, який нині вже знятий. За цей час державі вдалося здійснити багато кроків для реформування системи держконтролю. Тому підприємствам, які працюють за законом боятися немає чого», - сказала вона.
Головний аналітик ГС «АСУ» повідомила, що відповідно до чинного законодавства, пріоритетною метою державних перевірок є гарантування безпеки життя і здоров’я суспільства і середовища. Наступний ключовий принцип – здійснення перевірок лише за наявних підстав і в законний спосіб. Тобто, просто так, якщо комусь щось здалося, проводити перевірку не мають права. Також серед принципів відкритість і плановість. Це дуже важливо, адже державні органи мають публікувати плани перевірок на рік, тож кожен може з ними ознайомитися на порталі inspections.gov.ua.
«Так само на цьому порталі публікуються всі дані про перевірки. Всі висновки та звіти є у відкритому доступі, що забезпечує втілення принципу відкритості та прозорості», - додала Лариса Старікова.
Також серед ключових принципів – невтручання в діяльність суб’єкта господарювання, а орган перевірки несе відповідальність за заподіяну своїми діями шкоду підприємству.
Вона розповіла про деталі Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та окремо зупинилася на підставах проведення позапланових перевірок на підприємствах.
- Фостій Марина
- 28 серпня 2019 р.
- 0