Геннадій Новіков: якщо сьогодні українська земля буде розпродана іноземцям, наші нащадки не пробачать цього

Геннадій Новіков: якщо сьогодні українська земля буде розпродана іноземцям, наші нащадки не пробачать цього


Українська земля належить українцям, тому продавати її іноземцям неправильно і безвідповідально перед прийдешніми поколіннями. Якщо ми сьогодні під тиском зробимо такий необачний крок, то наші нащадки навряд нам пробачать це. Про це в інтерв’ю на радіо Agro.FM сказав голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Продаємо ми один раз і назавжди. Тому ми запропонували, щоб держава продавала не землю, а право нею користуватися на тривалі терміни в 10-20 років. Таким чином Україна отримає навіть більше коштів, ніж від продажу, а земля й далі належатиме українському народу», - підкреслив очільник ГС «АСУ».

За його словами, люди, які задекларували себе слугами народу, не можуть залишити прийдешні покоління без землі. А заяви прихильників відкриття ринку, що землю ніхто не скупить, не відповідають дійсності, що підтверджують приклади Латвії, Румунії та багатьох інших країн.

Він підкреслив, що нині поширюється багато міфів, щоб нав’язати громадянам думку, що лише продаж землі забезпечить економічне процвітання.

«Насправді ж після купівлі землі іноземні власники навряд будуть рахуватися з українцями, а наша держава назавжди залишиться сировинним придатком. З країни вивозитиметься вирощена продукція для подальшої переробки в інших країнах, де вже є відповідні потужності», - додав голова Аграрного союзу України.

Так само неправдиву інформацію дають щодо реальної орендної плати, яка в Україні нині в середньому становить близько 100 доларів за гектар.

«Це більше, ніж у наших сусідів з центральної та східної Європи. А в окремих регіонах плата сягає 200 доларів, що вище ніж у Франції», - сказав Геннадій Новіков.

При цьому, зауважив він, вартість оренди державних земель вже нині дає можливість за 5-7 років отримати від орендарів суму, яка дорівнює її оціночній власності. Очільник ГС «АСУ» також поінформував слухачів, що відповідно до даних статистики Україна відстає від багатьох європейських країн за часткою земель, які перебувають у державній власності.

«Нині землю в усьому світі скуповують пенсійні фонди, зокрема США та Великої Британії. Це наштовхнуло нас на думку, що в Україні землі також можна було б дати в управління пенсійного фонду, який би отримував прибуток від її здачі в оренду. Більше того, такий крок фактично дасть можливість виконати конституційну норму, що земля є власністю українського народу. Адже рано чи пізно кожен українець отримуватиме пенсію», - заявив Геннадій Новіков.


  • Фостій Марина
  • 24 вересня 2019 р.
  • 0