Позицію аграріїв щодо повної відміни обов’язкового ліцензування пального підтримав голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.
Запровадження обов’язкового ліцензування усіх
ємностей для зберігання пального не допоможе вивести на світло тіньовий ринок
«сірого» пального. Натомість цей крок стане серйозним ударом для
сільгоспвиробників та створить плодюче підґрунтя для корупції. Про це під час
дискусії в податковому Комітеті заявив Голова АСУ Геннадій Новіков.
Сьогодні відбулося відкрите засідання робочої групи з питань ліцензування пального при Комітеті з питань податкової та митної політики. В роботі круглого столу від Громадської спілки «Аграрний союз України» взяли участь Голова АСУ Новіков Геннадій, експерт з питань оподаткування та бухгалтерського обліку Цап Володимир та керівник аналітичного центру ГС «АСУ» Старікова Лариса.
«Немає сумніву, що держава має впорядкувати як рух пального, так і його зберігання і боротися з тіньовим ринком. Однак, запровадження ліцензування всіх ємностей, в яких виробники зберігають пальне для власного виробництва, жодним чином не здатне вирішити заявлену проблему й вивести тіньову торгівлю нафтопродуктами на світло. Ті, хто працювали поза межами законодавчого поля раніше, й після запровадження цих норм не стануть ліцензувати цю діяльність», - наголосив Геннадій Новіков.
Голова Комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував попрацювати над запровадженням декларування принципів споживання пального. За його словами напрацьовані правки будуть представлені для обговорення на наступному робочому столі, який відбудеться за тиждень.
Сподіваємось профільний комітет запропонує
ефективне законодавче регулювання цього питання. Ми в свою чергу й надалі
проводитимемо роботу, аби ліцензування пального аграріями для власних потреб,
було відмінено взагалі.
- Фостій Марина
- 27 вересня 2019 р.
- 0