Радник Голови ГС "АСУ" з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури Олександр Сокирін під час брифінгу в ВРУ
Радник Голови ГС "АСУ" з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури Олександр Сокирін під час брифінгу в Верховній Раді України, присвяченому питанню земельної реформи, наголосив на то му, що підготовча робота до запуску ринку землі в Україні не проведена - не готова законодавча база, не заповнений земельний кадастр тощо.
Позиція нашої спілки залишається сталою:
Перший етап: створення законодавчих та організаційних умов
- законодавче врегулювання максимального захисту права оренди землі;
- включення права оренди землі в систему активів сільгосппідприємств;
- розвиток іпотеки під заставу права користування земельними ділянками;
- наповнення та виправлення даних ДЗК та Реєстру прав на нерухоме майно;
- розвиток ринків кредитування та страхування для розвитку малих та середніх госпоадрств.
Другий етап: баланс інтересів
1) Заборона продажу земель сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності. (10,4 млн га державних земель можуть давати 31,2 млрд грн щорічно при орендній платі 12% НГО).
2) Надання державі в особі громад виключного права купівлі земель сільськогосподарського призначення («паїових» земель), через надання кредитів новою держаною іпотечною установою (на рівні НГО) для:
- забезпечення реалізації права власників паїв розпоряджатися своєю власністю;
- уникнення “просідання” ціни на землю;
- подальшого ефективного розпорядження шляхом передачі земель виключно в користування (стабільне наповнення бюджетів) через аукціони.
Третій етап: реалізація принципу “Землею має володіти тай, хто на ній працює”:
1) перші 5 років - доступ до ринку фізичних осіб громадян України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі в одні руки – 200 га;
2) в подальшому, за наявної необхідності, - доступ до ринку фермерських господарств, юридичних осіб, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3-роки, засновниками яких є виключно громадяни України з обмеженням щодо власності та користування землею не більше 5000 га.
- Фостій Марина
- 18 жовтня 2019 р.
- 0