Триває робота щорічного семінару керівників господарств - членів Аграрного союзу України
Цього року семінар проходить в готельному комплексі "Райський сад", який розташований в селищі Генічеська Гірка на Арабатській стрілці.
Прикріплені файли та додаткові матеріали
Презентація ПРаТ 'System Solutions' "Мережа базових станцій для точного землеробства" Презентація Віктора Боровика "Сучасна агрономія: прозора, керована та прогнозована" Презентація Євгена Пастухова "Ризики в агробізнесі і методи їх мінімізації" Презентація Михайла Амосова "Придбання та поглинання в аграрному середовищі України та Європи"
Перший день семінару був присвячений звірці думок щодо поточної ситуації в аграрному секторі України. Відкрив щорічний семінар голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков. В засіданні взяли участь директор Департаменту стратегії та економічого розвитку Міністерства аграрної політики і продовольства України Андрій Кінщак, директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода, голова Хрсонської обласної організації Аграрного союзу України Ігор Брагінець.
З основною доповіддю виступив директор Департаменту стратегії та економічого розвитку Андрій Кінщак. Він навів цифри щодо поточного стану сільського господарства України з який випливає, що в цьому році практично всі галузі зазнали незначного спаду. Основий же здобуток Міністрство бачить в тому, що останнім часом були зламані стереотипи підтримки аграрного сектору і вдалося запровадити сучасну модель, в якій, з одного боку галузі гарантоване надання коштів в розмірі 1% від валового виробництва аграрної продукції, з іншого - запрацювала система безкорупційного розподілу бюджетних коштів. Чергорвим кроком розвитку системи дотацій є посилення цілового спрямування дотацій на сферу розвитку вітчизняного фермерства, забезпечення безпечності і якості продукції в поєднанні з підтримкою виходу української продукції на експорт, розвиток органічного виробництва.
Учасники семінару мали нагоду задати всі свої питання, пов'язані із збоями в роботі системи дотацій, критикували підходи до надання дотацій на придбанні вітчизняної техніки, наголошували на необхідності надання коштів державної підтримки кооперативам та страхуванню врожаю. В черговий раз були підняті питання боротьби з тіньовим обробітком землі та недолугості національної систми реєстрації прав щодо оренди землі і пов'язаного з цим рейдерства.
Другий день семінару був присвячений питанням земельних відносин. Учасники семінару з'ясовували ситуацію навколо ринку землі. Координатор проекту LandMatrix в Східній Європі Михайло Амосов надав інформацію про великі земельні компанії і угоди, стратегію управління державними землями в Україні, сусідніх країнах та у світі. На практичних питаннях укладання та реєстрації договорів оренди, формування стабільного земельного банку підприємства зупинилися координатор з розвитку земельних відносин АСУ Ірина Діденко та заступник начальника Департаменту рослинництва та розвитку сільської місцевості Запорізькрої ОДА Людмила Спіцина. Практикою захисту від земельного рейдерства, у тому числі судовою поділився з присутніми член юридичної групи АСУ Олександр Нарочевський.
Третій день семінару був присвячений питанням кон'юнктури аграрних ринків. Директор представництва компанії "ОДА Україна" Євген Пастухов детально пояснив якими мають бути процедури аналізу ринку і прогнозування тенденцій і житті аграрної компанії для того, щоб забезпечити її довгострокову фінансову стабільність. Про значення цифрової агрономії в теорії і на практиці розповів директор системи АgroOnLine Віктор Боровик. Його виступ доповнили промоутери технології дистанційного керування аграрними технологічними процесами GNSS та мережі збору і обробки корпоративних даних в сфері точного землеробства RKT А.Сакара та О.Усик.
Презентації доповідей додаються. Робота семінару триває.
- Старікова Лариса Валеріївна
- 3 вересня 2017 р.
- 0